Linn murdus: Tamme kooli ruumipuudus saab leevenduse

Tartu Tamme kool

FOTO: Kristjan Teedema/Tartu Postimees

Sellel õppeaastal alustasid Tartu Tamme kooli esimese klassi õpilased õppetööd teises vahetuses, sest koolimajas polnud piisavalt ruumi. Tamme kooli hoolekogu püüdis linna veenda rendipinna vajalikkuses ja selle hankimises. Linn keeldus. 

Kuigi linnavalitsuse haridusosakond sai probleemist aru, ütles Tartu abilinnapea Madis Lepajõe, et linna tuleb vaadata terviklikult ning teistes koolides ruumi jagub. Linnaametnikud vihjasid lähedal asuvale Variku koolile, mis läks sel õppeaastal remonti. Lapsevanemad selle vastusega rahule ei jäänud ning küsisid, kuidas esimese klassi lapsed hakkavad üksinda kahte raudteed ületama. Linn jäi oma seisukohale kindlaks. 

Kooli hoolekogu pakkus välja ka võimalust hankida moodulid, et terve koolipere saaks ühel ajal õppetööd alustada. Ka see variant polnud linnavalitsusele meelt mööda. 

Täna otsustas Tartu linnavolikogu üürida Tartu Tamme koolile ligi 260 ruutmeetrit asenduspinda Suur kaar 53 hoone teisel korrusel. Hoones tegutseva baariga 6teist Kannu on rendipinna omanik kokku leppinud, et seal esmaspäevast reedeni kell 8–14 alkoholi ei müüda. 

Tamme kooli lähedal asuvas hoones hakkab õppima kolm klassi, mis leevendab kooli ruumikitsikust. Selle tulemusel jääb järgmisel õppeaastal teise vahetusse õppima ainult üks klass ning järgmisel õppeaastal (2020/2021) võib teine vahetus sootuks kaduda.

Linn sõlmib üürilepingu osaühinguga EKL Otos 30. juunini 2021, üüri suurus on 1515 eurot kuus, millele lisandub käibemaks.

Ruumid tuleb koolile sobivaks kohandada ja sisustada hiljemalt käesoleva aasta augustiks, sellest ajast algab ka linna üürimaksmise kohustus. 

Abilinnapea Madis Lepajõe selgitas volikogus, et suuri investeeringuid ruumid ei vaja, kulud katab omanik ning sellega on üürihinnas arvestatud. Klassiruumide sisustus tuuakse remonti minevast Annelinna gümnaasiumist. 

Lisaks rekonstrueerib linn tänavu Tamme puiestee koos kõnniteega. Rajatakse ka ülekäigurada, mis tagab kooliõpilaste ohutu liiklemise kahe maja vahel.

Tagasi üles