Fotod sündmuskohalt. Tallinnas ärandatud Lexus tabati Tartumaal

Eile Tallinnast Tartu maanteelt ärandatud 65 000 eurot maksev Lexus tabati koos kurjategijaga Tartumaalt Laeva vallast. 

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Baldur Pilden rääkis, et Tallinn-Tartu maanteel liikunud politseipatrull pidas pool tundi tagasi Tartumaal Laeva kandis kinni tagaotsitava Lexuse, mille roolis 43-aastane Eesti kodanikust mees.

«Tagaotsitava sõiduki tabamisse andsid seejuures suure panuse ka head Lõuna-Eesti inimesed, kellelt abipalve peale kümneid vihjeid saabus, mida jooksvalt kõiki ka kontrolliti. Aitäh teile valmiduse eest aidata kaasa meie kõigi turvalisuse tagamisel,» lisas operatiivjuht.

Ta lisas, et samavõrd varmalt, kui kogukond tuli appi kadunud sõidukit tabama, tuleb hinnaliste sõidukite juhtidel endilgi oma vara hoidmisesse ja kaitsmisesse suhtuda.

«Seetõttu soovitame uuemate ja kallihinnaliste sõidukite omanikel mitte jätta oma sõidukeid töötava mootoriga järelevalveta. Samuti soovitame väärtuslikematele sõidukitele paigaldada lisaks põhivarustuses olemasolevale täiendavaid turvaseadmeid, näiteks lisaimmobilaiser,» ütles Pilden.

Eile õhtul kella 19 ajal laekus politseile teade, et Tallinnas Tartu maanteel asuva eramu eest ärandati 2015. aasta sõiduauto Lexus. Info varastatud sõidukist edastati koheselt patrullidele üle Eesti, kuid pealinnast välja suunduvatel trassidel ärandatud sõidukit tabada ei õnnestunud.

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Baldur Pilden vahendas, et täna hommikuks oli pealinnast ärandatud sõiduk jõudnud Lõuna-Eestisse ning seda märgati täna enne kella 10 Võru linnas Pika tänava Circle K tanklas, kust see peale tankimist ning külmarve tegemist teadmata suunas lahkus.

Tagasi üles
Back