Do judokad võitsid Eesti meistrivõistlustel tosin medalit (1)

Tartu Postimees
Do judokad võitsid 12 medalit.
Do judokad võitsid 12 medalit. Foto: Tartu Do

Pühapäeval peeti Tartus judo Eesti meistrivõistlusi täiskasvanutele ja kadettidele. Tartu Do klubi sportlased võitsid 12 medalit, neist 4 kuldset.

Mattias Kuusik võistles äsja pikast treeninglaagrist tulnuna tavapärasest kõrgemas ehk kuni 100 kiloste meeste kaalukategoorias. Järgmisel nädalal Tel Avivi GP-etapile olümpiapunktide järgi sõitva Kuusiku jaoks ei valmistanud veidi raskemate meeste tatamile viskamine suuri raskusei, tasuks kuld ja järjekordne Eesti meistritiitlel.

Naiste kaalukategoorias -52 kg võttis oma esimese tiitli täiskasvanute vanuseklassis Anna Liisa Nurm. Vaid 14 aasta ja 6 kuu vanuselt on ta üks noorimaid, kes sellise saavutusega kunagi hakkama on saanud. Lisaks võitis Nurm hiljem kulla ka kadettide arvestuses.

Meeskadettide raskekaalus osutus seekord võitmatuks Samuel Mikk, kes alistas teel kullani kindlalt kõik neli vastast.

Kuni 81 kiloste meeste konkurentsis võitles end kogemuste toel finaali tiitlikaitsja Andre Seppa, kelle finaalivastaseks tuli mulluse MMi üheksas mees Kristjan Tõniste. Viimastel aastatel üha enam treeneritööle pühendunud Seppa ei suutnud seekord Tõnistega sammu pidada ning korjas matši teises osas väsides oma kolmanda karistuse, mis tähendas vastase võitu. Seppa klubikaaslasne Aslanbeg Magomedkerimov sai kaela pronksmedali.

Hõbedased medalid võitlesid endale välja Maria Tars (A -52 kg), Artur Jeremejev (A -55 kg) ja Martin Ottas (A -90 kg). Pronksid teenisid Maria Tars (-52 kg), Annabel Nõmmik (A-52 kg) ja Kaimar Kangur (A -50 kg).

Klubide arvestuses võitis Do meeste seas teise koha karika. Naiste arvestuses jäi Do kolmandaks ning naiskadettide arvestuses saavutati samuti teine koht.

Samas toimus laupäeval 25. Elva Openi juubeliturniir. Tartu Do noored tõid koju 22 medalit, millest 7 kuldset, 5 hõbedast ja 10 pronksi.

Kulla võitsid Helena Tiirats (EG -27 kg), Artemi Jeremejev (E -23 kg), Diana Johanna Vanamb (DG -38 kg), Artemi Jeremejev (D -25 kg), Karl-Martin Villako (D -34 kg), Siim Kohver (D -50 kg) ja Daniel Jeremejev (D -34 kg).

Hõbemedali võitsid Epp Mariel Hiie Madi (EG -32 kg), Ken Marten Saar (D -42 kg), Marleen Kirs (DG -30 kg), Martin Tuka (D +50 kg), Diana Johanna Vanamb (CG -37 kg).

Pronksi võitsid Kaur Margus Villako (E -23 kg), Joonatan Elvis Liias (E -30 kg), August Martin Nurm (E -34 kg), Kertu Kikka (DG -38 kg), Marvet Kirs (D -27 kg), Bert Berg (D -34 kg), Karl-Martin Villako (C -34 kg), Karl Markus Saar (C -50 kg), Markus Purge (C -55 kg) ja Romet Raad (C -70 kg).