Paarissulgede turniiri enamus esikohti jäi Tartusse

Tartu Postimees
Helina Rüütel/Kristin Kuuba.
Helina Rüütel/Kristin Kuuba. Foto: TÜASK

Läinud laupäeval toimus Tartu ülikooli spordihoones rahvusvahelise sulgpalliturniiri Paarissuled 3. etapp, kus osales 222 sulgpallurit Venemaalt, Lätist ja Eesti erinevatest klubidest. Võistlust korraldas Tartu ülikooli akadeemiline spordiklubi (TÜASK).

Parimad selgitati viies tugevusklassis mees-ja naispaarismängus. 14 sulgpalliväljakul peeti kokku 231 mängu, ühe mängu keskmiseks pikkuseks kujunes 32 minutit ning kokku mängiti ära 18493 punkti.

Meistriliigas kujunesid mängud keskmiselt kõige pikemateks (üle 36 minuti). Meespaarismängus saavutasid esikoha Raul Käsner-Kristjan Kaljurand (TÜASK), kes alistasid finaalis kahes geimis Mikk Järveoja-Mihkel Laanese (TÜASK/Triiton) seisuga 21:19, 21:16. Naispaarismängu võitsid Sale-Liis Teesalu-Kertu Margus (TÜASK) ja teise koha võitlesid välja Ramona Üprus – Catlyn Kruus (TÜASK/Triiton).

Esiliiga esikoht naispaarismängus rändas Venemaale, kus Anastasia ja Daria Kharlampovich võitsid ülipingelises finaalis Johanna Violet Meier-Liisbet Sugaseppa (Triiton) kolmes geimis 21:17, 13:21, 21:15. Meespaarismängus läks võitja selgitamiseks samuti vaja kolme geimi, kus Imre Hansen-Sten Rääbis (TÜASK/Triiton) alistasid Nõo SK esindajaid Robert Joonas-Albert Tamme seisuga 21:17, 15:21, 21:16.

Teise liiga naispaarismängus esikoha võitsid Emili Pärsim-Marelle Salu (Triiton) ja teiseks jäid Liis Järveoja-Karolin Laud (TÜASK).

Kolmandas liigas võidutsesid Lisa Berik-Kerttu Voore (Triiton/Nõo SK) ja Pärnust Martti Meen-Hubert Teemägi.

Neljandas liigas võitsid esikohad Annabel Rohtla-Meribel Rohtla (Triiton) ja Oliver Hani-Karl Aksel Männik (Triiton/Nõo SK).

Turniirile põnevuse lisamiseks oli välja pandud auhinnafond suurusega 1000 eurot, mis oli mõeldud Eesti parimate mees-ja naispaarimängijate toetuseks.

Esmalt läksid vastamisi meespaar Raul Käsner/Kristjan Kaljurand ja naispaar Helina Rüütel/Kristin Kuuba, kus tüdrukute anti esimeses geimiseduseis 11:0, teises 15:0 ja kolmandas otsustavas geimis 13:0.

Nagu oodata oli, läks võitja selgitamiseks vaja kolme geimi. Pärast ülipikki pallinguvahetusi väljusid võitjana tüdrukud, kes võitsid otsusva geimi 21:19.

Selleks, et võita peavõit, tuli tüdrkutel olla nüüd ise tagaajaja rollis ja alustada esiliiga meespaari (Tanel Tuvikene/Tanel Tereping) vastu kaotusseisult. Taaskord läks vaja kolmandat otsustavat geimi, mille võitsid Rüütel/Kuuba seisuga 21:19 ning pälvisid võitjatele ette nähtud auhinnaraha.