Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Tartu Maarja kooli katus sai uue õppeaasta alguses värske väljanägemise

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Maarja kooli katus sai värkse väljanägemise. | FOTO: Erakogu

Tartu Maarja kooli katus sai Eesti suurima kivikatuste müüja Monieri toel uue õppeaasta alguses värske väljanägemise. Ettevõte toetas katuse puhastamist ja värvimist.

Maarja kooli direktori Jaanus Rooba sõnul rajati kivikatus koolile 1994. aastal ning selle viimastest parandustöödest oli möödas kaheksa aastat.

«Kuna meie maja asub puude all, oli katusele tekkinud korralik samblakiht, mille edasise tekke takistamiseks sai otsustatud kivikatus pärast puhastamist uuesti üle värvida,» rääkis Rooba. «Koolipere on tehtud tööga väga rahul, sest katus näeb nüüd välja nagu täiesti uus.»

Monieri müügi- ja turundusjuhi Marko Tammesti andmetel kulus Tartu Maarja kooli kivikatuse värskendamiseks 70 liitrit puhastusvahendit ja umbes 250 liitrit kvaliteetset Soomes toodetud katusevärvi, millest viimase sai kool kingitusena.

«Esmalt puhastati 600-ruutmeetrine kivikatus samblast ning seejärel said kivid uued värvikihi, mis hoiab katuse välisilme värskena vähemalt kümme aastat», lausus Tammest.

Ta lisas, et katusele kasvav sammal iseenesest katusekive kuidagi ei kahjusta, vaid pigem näitab hoone väärikust, kuid maja fassaadi ning akende-uste uuendamise järel vajab värskendamist ka hoone viienda fassaadina tuntud katus, et tagada terviklik kena väljanägemine kogu majale.

«Värvimine täidab pindmised poorid, tänu millele on samblal keerulisem uuesti katusele kinnituda, samuti kaitseb värv katusekive UV-kiirguse eest ning pikendab sellega katuse eluiga veelgi,» märkis Tammest.

Tartu Maarja Kool on munitsipaalkool, kus õpivad toimetuleku- ja hooldusõppe õpilased. Õppetöös kasutatakse ravipedagoogikat, mis on erivajadustega õpilastele kohandatud waldorf-pedagoogika.

Tagasi üles