VK Janika rühmvõimlejad esinesid Itaalia MK-etapil hästi

Võimlemisrühm VK Janika Diamonds.

FOTO: Erakogu

Lisaks VK Rütmika võimlejatele käisid aprilli alguses Itaalias peetud rühmvõimlemise maailmakarikaetapil ka VK Janika meistri- ja juunioride klassi parimad rühmad. Mõlemad võitsid kokkuvõttes kuuenda koha.

VK Janika meistriklassi rühm Diamonds teenis eelvõistlusel eestlastest parimana 17,35 punktiga kuuenda koha, mis tagas rühmale kindla finaalipääsu, vahendas võimlemisklubi. Finaalipäeva katsel näidati veelgi paremat ühtsust ning hinne tuli teenitult kõrgem, 17,65 punkti. Kahe päeva kokkuvõttes saadud 35 punktiga suutis Diamonds väga tugevas konkurentsis hoida kuuendat kohta, mis näitab, et rühm püsib kindlalt maailma paremikus, leidis klubi esindaja Nevel Mölder. Meistriklassi võistlusel osales 26 võistkonda 12 riigist.

Diamondsi koosseisu kuuluvad Marleen Ereline, Marleen Viinapuu, Ilona Aigro, Helena ja Annela Seliste, Caroly Päkk, Katrin Fessak ja Marian Roomet, treenerid on Grete Reimand ja Katre Unt-Lidmets.

Juunioride klassis sai eelvõistluse tulemusel eestlaste teise finaalikoha VK Janika Mireth, kes parandas samuti esimese päeva hinnet (15,9) teisel päeval 16,2 punktile ning saavutas kokkuvõttes 32,1 punktiga kuuenda koha. Rühmas Mireth osalevad Kristin Põder, Maria Eensoo, Kaisa Tamm, Carmen-Ly Lubi, Elisabeth Rebase, Keiti Lass, Elis Pauljukaite ja Isabel Marie Arro, treenerid on Kristin Laupa ja Eva Luts.

Juunioride rühm VK Janika Rosett tuli eelvõistlusel 15,25 punktiga 11. kohale, mis aga kahjuks finaalikohta Eesti kolmanda rühmana ei taganud. Kokku osales juunioride klassis 20 võistkonda üheksast riigist.

VK Rütmika juunioride rühm Perfetto Juunior sai viienda koha ning meistriklassi kuuluv Perfetto kaheksanda koha.

Rühmvõimlemise MK raames toimus 31. märtsil ja 1. aprillil ka rahvusvaheline võistlus Mediterranean Countries Open AGG, kus osalesid võimlemisklubi Janika noorteklassi rühmad Grisete ja Dondella. Rühmad saavutasid 19 võistkonna seas 5. ja 7. koha. Võistkondade treenerid on Kristel Võsoberg, Helen Linnok, Airi Pärn, Triin Põder ja Eva Luts.

Tagasi üles