E, 11.12.2023

Tartu ülikooli pürgijad pusivad täna akadeemilise testi kallal

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tartu ülikooli peahoone.
Tartu ülikooli peahoone. Foto: Sille Annuk / Postimees

Täna teeb ligi 1100 Tartu ülikooli pürgijat akadeemilist e-testi. Esmakordselt on testi võimalik sooritada elektroonselt ja lisaks Tartule ka Tallinnas, Narvas,  Pärnus, Kärdlas, Haapsalus, Võrus ja Viljandis. E-testiks kasutatakse Innove e-testimiskeskkonda.    

Innove juhatuse liikme Katri Targama sõnul on nii paljudes linnades akadeemilise e-testi tegemine tudengikandidaatidele oluline samm. «Teiste Eesti piirkondade kandidaadid ei pea enam ülikooli sisseastumistestiks Tartusse sõitma. See säästab nii kandidaatide aega, kui ka raha,» ütles Targama.

Test viiakse läbi kokkulepitud eksamipunktides üle Eesti kell algusega kell 10 ja 14. Kandidaat sai valida avalduse esitamisel endale sobiva sisseastumiseksami soorituskoha. Läbiviimiseks kasutatakse Innove ekspertide abi ja e-testimiskeskkonda, mis võimaldab elektroonseid teste koostada ja läbi viia. Igas toimumiskohas on kaks läbiviijat ja testi kestuseks on kolm tundi.

Katri Targama lisas, et Innovel on huvi ja valmisolek pakkuda testimise teenust ehk e-keskkonda ja korraldust ka teistele kõrg- ning kutsehariduskoolidele. «Lisaks Tartu ülikoolile oleme kaks aastat teinud koostööd ka Tallinna ülikool e-sissesatumiseksami läbiviimisel, tänavu jätkub koostöö kolmandat aastat,» märkis Targama.

Tartu ülikooli akadeemilise testi lahendamine vähemalt 65-punktisele tulemusele võimaldab õppima asuda enamikele Tartu õlikooli bakalaureuse- ja rakenduskõrghariduseõppe õppekavadele.

Akadeemilises testis on 150 valikvastustega küsimust, testi saab sooritada eesti või vene keeles ning testi lahendamiseks on aega kuni kolm tundi. Testi tulemused avalikustatakse hiljemalt 31. märtsil. Tulemus kehtib 2017. aastal ülikooli kandideerimisel.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles