Pere Leib läheb Schenker liiga poolfinaalis Pärnuga vastamisi

Tartu Pere Leib (kollases) vs Pärnu VK.
Tartu Pere Leib (kollases) vs Pärnu VK. Foto: Andus Eesmaa /Järva Teataja

Laupäevase II veerandfinaalkohtumise võiduga TTÜ üle 3:1, kindlustasid tartlased koha Schenker liiga finaalturniiril, mis peetakse 12-13. märtsil Tallinnas Audentese spordihallis.

Tartu vajas edasipääsuks vaid ühte geimivõitu. TTÜ oli I geimis tihedalt Pere Leiva kannul kuni seisuni 11:11. Siis spurtis Tartu ja TTÜ peatreener oli sunnitud võtma aja maha, sest kaotusseisu oli paisunud suureks 14:20. Seejärel said külalised 4 punkti järjest. Tartu võttis aga blokiga vastaste rünnakud maha ja võitsid geimi 25:20.

Pingevaba kohtumine jätkus Tartu poolt vahetustega. Nüüd said mänguaega noored mängumehed Rauno Tamme, Kristo Kollo, Taavi Nõmmistu, Kevin Soo ja vanameister Kristjan Kais. Hoolimata põhikoosseisu puudumisest, said vahetusmehed oma ülesandega hakkama ja võtsid võidu 3:1 (25:20, 21:25, 25:22, 25:15)

Tartu võiduvõtmeks oli blokk (20). Meris Merisaar tegi selle hooaja Tartu blokirekordi (9). Meeskonna rünnakuprotsent 38 ei olnud küll märkimisväärne, kuid täna sellest piisas.

Resultatiivsemad olid Nõmmistu 14 (+5), Merisaar 12 (+9), Ennemuist 7 (+6),Kollo 7 (+6) ja Luik 6 (-1) punktiga.

12. märtsi poolfinaalides Tallinnas Audentese spordihallis kohtuvad esmalt kell 16.00 Selver Tallinn - Ozolnieki ja kell 18.30 Pärnu VK - Tartu Pere Leib. Poolfinaalide võitjad selgitavad Schenker liiga meistri pühapäeval kell 16.00. 3-4 koha mäng algab kell 13.30