Pildid: selgusid Tartu kaunimad kodud

Kaunis kodu aadressil Teguri tänav 10. Komisjon tõi välja: tervikliku haljastusprojekti ruutude ja ristkülikute teemas on koostanud maastikukujundaja ning planeeritu on ka ilusasti ellu viidud.

FOTO: Tartu linnavalitsus

Tartu linnavalitsus kinnitas eilsel istungil tänavuse kaunimate kodude konkursi tulemused. Tiitli «Eesti kaunis kodu 2016» said elamud aadressidel Teguri tänav 10, Kesakanni tänav 3 ja Lepiku tänav 2. Tiitli «Tartu kaunis kodu 2016» pälvisid aga A. Vabbe tänav 1, Nisu tänav 12, Side tänav 6, Tamme puiestee 77 ja Viljandi maantee 29.

Kaunis kodu aadressil Kesakanni tänav 3. Komisjon tõi välja: haljastusprojekt on lahendatud kaarte teemas, hästi tsoneeritud aiaosad seovad aia ja hooned üheks tervikuks. Esiletõstmist väärib päikesepaneelide kasutamine selliselt, et need sulanduvad osaks hoonetest.

FOTO: Tartu linnavalitsus

Kaunis kodu aadressil Lepiku tänav 2. Komisjon tõi välja: linnaosa miljöösse ja hoonega sobiv aed, kaunis koloriidis lahendus. Kitsukesest aiaruumist hoolimata on olemas nii liivakast kui puhkenurk grillimisvõimalusega.

FOTO: Tartu linnavalitsus

Kaunis kodu aadressil Vabbe tänav 1. Komisjon tõi välja: haljastus täidab hästi oma funktsiooni sidudes hoone ümbritseva keskkonnaga. Eriliselt väärib esiletõstmist elupuude kasutamine terrassi ühendamisel aiaga.

FOTO: Tartu linnavalitsus

Kaunis kodu aadressil Nisu 12. Komisjon tõi välja: tähelepanuvääriv piirdeaed, õdus terrass ja avatud vaade kõrgpeenrale linnaruumist.

FOTO: Tartu linnavalitsus

Kaunis kodu aadressil Side 6. Eriliselt tõstis komisjon esile tarbeaia lahendust, mis moodustab osa iluaiast ja üleminek ühest aiaosast teiseks on märkamatu ja loomulik. Eraldi märkimist väärib rõhuasetus lapsesõbralikkusele.

FOTO: Tartu linnavalitsus

Kaunis kodu aadressil Tamme puiestee 77. Komisjon tõi välja: kodune ja ühtlasi salapärane aed, kus on eriti kaunid vaated suure hobukastani all asuvale varjuaiale. Naaberkinnistuga sarnased liigid tagaaias loovad ühtse kujunduse.

FOTO: Tartu linnavalitsus

Kaunis kodu aadressil Viljandi maantee 29. Komisjon tõi välja: nostalgiline, ajastutruu ja stiilipuhas aed. Tähelepanu köitsid mitmekihilised tarbetaimede peenrad ja toidutaimede kasutamine aia haljastamisel.

FOTO: Tartu linnavalitsus

Komisjon leidis, et konkursil osalenud aiad olid kõik väga heal tasemel, sobitudes hästi nii hoone arhitektuuri kui ka linnaosa miljööga. Tartu abilinnapea ja hindamiskomisjoni esimees Valvo Semilarski märkis, et tore oli see, et võrreldes varasemate aastatega tuli rohkem teateid linnakodanikelt.

Auhinnatuid autasustab linn kinkekaartidega 100-200 euro väärtuses. «Eesti kauni kodu» tiitliga pärjatud kinnistute omanikud edastab Eesti Kodukaunistamise Ühendus autasustamiseks presidendi autasu ehk tunnusmärgiga ning majade fotod avaldatakse raamatus «Eesti kaunis kodu».

Konkursil osalenuid tänatakse ja tunnustatakse linnapea pidulikul vastuvõtul, mis toimub traditsiooniliselt Tartu linna päeval, 29. juunil.

Hindamiskomisjonis osalesid lisaks Tartu abilinnapea Valvo Semilarskile veel Reti Randoja Muts (Räpina aianduskooli õpetaja), Tiina Konsen (Tiigi seltsimaja kultuurispetsialist), Marika Saks (Eesti Kodukaunistamise Ühenduse esindaja), Kaja Veddel (Eesti maaülikooli maastikuarhitektuuri osakonna esindaja), Merlin Nerep (Eesti maaülikooli maastikuarhitektuuri tudeng) ja Anna-Liisa Unt (Tartu linnavalitsuse arhitektuuri- ja linnakujundusteenistuse arhitekt).

Kauni kodu konkurssi korraldatakse Tartus juba 19. korda ja selle raames on Tartu linnas kauni haljastuse eest tunnustatud rohkem kui 180 erinevat kinnistut.

Tagasi üles