Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Väikevalda kerkis spordimeka

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Pisisaare spordikeskuse juht Elmo Krumm ootab uude majja spordihuvilisi lähemalt ja kaugemalt. Suures saalis saab mängida nii võrk-, korv- kui ka sulgpalli ning taamal paistab maakonna ainus ronimissein. | FOTO: Margus Ansu

Nädal tagasi avas Jõgevamaal asuv 1100 elanikuga Pajusi vald nägusa spordihoone, mis on juba esimeste päevadega kohaliku spordielu korralikult käima pannud.

Siseruumides sportimise võimalusi meil varem polnud ja kohalik rahvas võttis uue maja hästi vastu, rääkis Pisisaare spordikeskuse juhataja Elmo Krumm.

«Esimene nädal oli paras hullumaja,» märkis ta ja lisas, et nii väikese valla kohta on nüüd tingimused ikka väga head. Rohkelt osalejaid jagus kohe näiteks zumba- ja üldtreeningusse ning jõusaalis ja saunaski käis pidev melu.

Soojus maa seest

Lähemad spordihooned asuvad Adaveres ja Põltsamaal, kuid et kohaliku rahva soov saada oma selline maja oli suur ja vallal selleks raha jagus, löödigi kopp maasse, põhjendas Pajusi vallavanem Reet Alev.

Ligi 700 000 eurot oli vallal kogunenud kaevandamistasudest, pea 300 000 eurot laenati.

«Kuna vallas käib üsna aktiivne dolokivi kaevandamine ja see häirib inimesi, siis oli spordihoone ehitus justkui kompensatsiooniks selle häirimise eest,» leidis vallavanem.

Läinud aasta aprillis oli praeguse spordihoone asemel metsaservas tühi plats, selle kõrval jalgpalliväljak. Tööd läksid tempokalt kuni hetkeni, mil maa seest ilmus nähtavale tohutu kivimürakas. Selle kallal katsusid rammu nii väiksemad kui suuremad masinad ja lõpuks õnnestus kivi tulevase spordimaja koha pealt ära nihutada. Nüüd seisab kivi uhkelt uue maja ees ja vaevalt keegi teda enam kunagi liigutab.

Pisisaare lasteaia-algkooli kõrvale kerkinud uhiuus maja annab ühelt poolt võimaluse korraldada laste liikumistunde senisest hoopis paremal tasemel. Teisalt saab kohalik rahvas osaleda mitmetes treeningutes, käia saunas ja tulevikus saada kindlasti osa ka kontsertidest, sest sisekujunduses on päris palju arvestatud akustikaga. Nii on laes heli liikuvust parandavad plaadid ja kogu 640-ruutmeetrise saali jaoks spetsiaalsed vaibad, mis parandavad akustikat, aga kaitsevad ka põrandat.

Põrandale on maha märgitud nii saalihoki-, korvpalli-, võrkpalli- kui sulgpalliväljak. Seina ääres asub varbsein, mis ümber pöörates moodustab 150 inimest mahutava tribüüni.

Inventari hulka kuuluvad ka balletikäsipuu koos peegliga, rööbaspuud ning maakonna ainus ronimissein.

Jõusaalis jätkub kangile kettaid 400 kilo.

Plaanis terviserada

Maja soojus tuleb maa seest. Üksnes suurte külmadega tuleb elektriga juurde kütta.

Ühes ruumis on ka narivoodid ehk siis ööbimisvõimalus kuuele inimesele. Ilmselt läheb neid vaja juba veebruaris, mil spordihoones korraldatakse tuntud treenerite osalusel üritust Fitness Weekend ja on tarvis külalisi majutada.

Ööbida saab ka kõrval koolimajas, lisas Elmo Krumm. Nii et spordilaagrid on tema sõnul uude hoonesse väga oodatud.

Spordihoone kõrval taastati pärast maakütte paigaldust jalgpalliplats. Sealsamas kasvavasse männimetsa plaanib vald aga kuni kolme kilomeetri pikkust terviserada ja taldrikugolfi väljakuid.

Vallavanem juhtis veel tähelepanu sellele, et maja väliskujunduses on kasutatud Põltsamaa kihelkonna seeliku – selle esimene kangas pärineb 1870. aastatest – triibustikku.

Tagasi üles