Tartus hukkus ülekäigurajal kaubikult löögi saanud naine
Uudist täiendatud 19.33

Täna õhtupoolikul kella poole viie ajal juhtus traagiline õnnetus Tartus Annelinnas Mõisavahe tänaval Staresti hotelli lähedal, kus ülekäigurajal jäi kaubiku Citroën alla 59-aastane naine, kes õnnetuse tagajärjel suri.

Ülekäigurada, millel õnnetus juhtus, oli valgustatud ning jalakäija kandis ka helkurit. Kaubiku juht oli kaine ja juhtimisõigusega. 

Esialgsetel andmetel liikus kaubik Citroën mööda Mõisvahe tänavat Kalda tee suunas teisel sõidurajal. Märgates, et esimesel sõidureal ülekäiguraja ees peatunud teine sõiduk oli liikuma hakanud, ei vähendanud kaubiku roolis olnud 32-aastane mees ülekäigurajale lähenedes kiirust ning sõitis otsa teise sõiduki varjust väljunud naisele. Hoolimata meedikute püüdest naist elustada, hukkus viimane sündmuskohal.

Politsei palub endaga ühendust võtta parempoolses sõidureas peatunud ja siis liikuma hakanud sõiduki juhil, et selgitada välja liiklusõnnetuse täpsemad asjaolud.

Tartu politseijaoskonna välijuhi Andrei Ivahnenko sõnul on viimased nädalad olnud liikluses väga traagilised ja liiga palju on juhtunud õnnetusi jalakäijatega ülekäigurajal.  Pimedad ja sombused sügised, mil lumi pikalt maha ei tule, on kujunenud kriitiliseks ajaks, kus liikluses on tavapärasest enam kannatajateks just jalakäijad.

Ivahnenko märkis, et ülekäigurajad on kohad, kus sõidukijuht peab võtma hoo maha ja veenduma, et parasjagu ei ole keegi teed ületamas ja siin ei saa lähtuda teiste sõidukijuhtide käitumisest, vaid otsused tuleb teha ise.

Samuti peab jalakäija ülekäigurajal astudes olema kindel, et lähenevad sõidukijuhid on teda märganud ja sellele ka reageerinud.

Tagasi üles