Transpordi ametiühing taotleb seniste bussijuhtide jätkamist Tartu linnaliinidel

Иллюстративное фото

FOTO: Priit Simson

Transpordi ametiühing teeb pingutusi, et aidata Tartu linnaliinidel lõpetava GoBusi bussijuhtidel saada tööd veohanke võitnud bussifirmas Sebe.

Vastavalt riigihanke tingimustele hakkab 1. jaanuarist 2011 Tartu linnaliine teenindama AS Sebe. Sellega seoses soovib Sebe palgata juurde 130 bussijuhti.

Lõpetaval GoBusil pole aga edaspidi võimalik praegustele juhtidele senises koguses tööd pakkuda. 

Tööpuuduse tingimustes kandideerib uue vedaja pakutavatele töökohtadele ka tööotsijaid teistest sektoritest ja väljastpoolt Tartut.

Transpordi ametiühingu Lõuna-Eesti koordinaator Aare Kübarsepp on aga seisukohal, et kõige paremini oskavad reisijaid teenindada kohalike liinide ja nende iseärasustega kursis olevad, praegused bussijuhid.

«Sarnastes olukordades oleme enamasti suutnud 95 protsenti juhtidest tagasi tööle saada,» sõnas Kübarsepp. Tema sõnul on ametiühing hetkel aktiivne ka Valgamaal, kus on samuti bussifirma vahetumas. Läänemaal ja Viljandimaal on tänavu samades tingimustes eesmärk saavutatud. 

Tartu linna bussiliiniveo leping allkirjastati 5. augustil ning selle järgi teostab AS Sebe Tartu linnas liinivedusid järgmised kuus ja pool aastat.

Tagasi üles