Tartu rulluisumaratoni võitis Kert Keskpaik

Risto Mets

«Hea vorm, meeskonnatöö ja taktika,» loetles täna Tartu rulluisumaratonil mullust võitu korranud Kert Keskpaik põhjuseid, miks ta veeres täna üle lõpujoone esimesena.

Võitja aeg 1:08:33,5 jäi pea minutiga alla mehe enda mullu püstitatud rajarekordile. Teiseks tuli meeskonnakaaslane Marten Liiv Alba tiimist ajaga 1:09:11. Palju ei puudunud, et kolmaski Alba mees, Lauri Koort, oleks pääsenud poodiumile, kuid lõpuheitluses osutus tugevamaks venelane Maksim Vysotsky.

Naiste parim oli üldjärjestuses kõrgel 17. kohal lõpetanud valgevenelane Marina Zueva ajaga 1:13:25. Teise koha võitis Saskia Alusalu, jäädes valgevenelannale alla kõigest 30 sekundiga ja tulles kokkuvõttes 29. kohale.