Tartumaa koroonatestide hulgas ei olnud seekord positiivseid

Koroonaviiruse testi tegemine.

FOTO: Francois Lenoir / Reuters / Scanpix

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 3197 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 61 testi tulemus osutus positiivseks. Terviseameti teatel ei olnud nende hulgas Tartumaal tehtud teste.

Rahvastikuregistri andmete kohaselt laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 38 inimesel. Ida-Virumaale laekus 18 uut positiivset testitulemust, Raplamaale kaks, Lääne-Virumaale üks ja Pärnumaale üks. Ühel juhul puudus positiivse proovi andnul rahvastikuregistris registreeritud elukoht.

Lõuna regioonis on tänahommikuse seisuga kolm kollet: Võru sünnipäev (22 inimest), Itaalia reisi kolle (üheksa haigestunut) ja matuse kolle (kümme inimest). Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on koroonaviiruse tõttu 155 inimest, kellest 49 on haigestunud.

Terviseamet paneb südamele, et haigena koosviibimisele minek on kindel viis oma sõpru nakatada – sageli viibitakse tunde tihedalt koos kinnises ruumis ning räägitakse valjul häälel. Viimane aitab viiruseosakestel aga veelgi paremini levida.

Tagasi üles
Back