Politsei tabas kuus Jõgevatrefil purjutanud mootorratturit

Laupäeval kulges Jõgevatrefi motoparaad läbi Jõgeva kesklinna, kus neid tervitasid sajad linnaelanikud ja motohuvilised.

FOTO: Marge Tasur

Nädalavahetusel korraldati Jõgevamaal politseioperatsioon kontrollimaks motoüritusel osalejate ja teiste ses piirkonnas liiklevate sõidukijuhtide kainust.

Alkomeetrisse puhuma pandi üle 1600 sõidukijuhi ning tuvastati, et kaheksa neist olid alkoholi tarvitanud. Nendest kaks olid möödasõidul olevad autojuhid, kuid kuus alkoholi pruukinud mootorratturit olid seotud Jõgevamaa motoüritusega. Lisaks puudus ühel üritusel osalenud motomehel juhtimisõigus. Muu hulgas avastati kaks kiirusületajat, üks joobes jalgrattur ning veok, mille koorem ei olnud nõuetekohaselt kinnitatud.

Tartu politseijaoskonna vanemkomissar Argo Arukase märkis, et ürituse korraldaja on taganud osalejatele võimaluse testida kainust. «Paraku näis, et osa motomeestest ei väärtusta kuigi kõrgelt enda ja teiste ohutust ning vilistab ka korraldaja pingutustele üritus võimalikult turvaliselt läbi viia,» märkis Arukase.

Politseinik lisas, et möödunud aastatel oli olukord võrdlemisi hea, aastast aastasse on motoüritus toonud kaasa üha vähem seaduserikkumisi. «Tänavuse politseioperatsiooni tulemus tähendab, et kui usalduskrediit motomeeste suhtes väheneb, tuleb politseil edaspidi veelgi jõulisemalt sekkuda, kontrolli suurendada ning rasketele seaduserikkujatele võimaluse korral ka aresti taotleda,» nentis Arukase.

Tagasi üles
Back