Tartu linnapea: praegu veel pole vajadust täiendavateks piiranguteks

Kriisikomisjoni esimees Tartu linnapea Urmas Klaas. FOTO: Margus Ansu / Postimees

Tänahommikuse seisuga on Tartus kaheksa hiljutist koroonaviirusega nakatunut. Lisaks on terviseamet teinud selgeks 53 inimest, kes on nakatunutega olnud lähikontaktis. Tartu linnapea Urmas Klaas leiab, et terviseamet on teinud head tööd, ning avaldas veendumust, et koroonakolle on kontrolli all. 

«Tean, et terviseamet on kõigi 53 inimesega kontaktis ja kontrollib, et nad isolatsioonireegleid täidaks,» ütles Klaas. 

Homme on Tartu lauluväljakul kavas Nublu ja 2 Quick Starti kontsert, kuhu kõigi eelduste kohaselt koguneb sadu inimesi. Esialgu ei näe linnajuhid ja tervisespetsialistid vajadust seda laadi kogunemisi keelama või lisareeglitega reguleerima hakata.

Klaasi sõnul ei ole praegu veel vajadust lisapiiranguteks. «Inimesed peavad pidama kinni kehtivatest reeglitest. Väliüritusele on lubatud kokku tulla maksimaalselt 2000 inimest, aga peab silmas pidama hajutatust. Kindlasti tuleb kõigil desinfitseerida käsi. Haigustunnustega inimesed peavad püsima kodus,» toonitas linnapea.

Lisapiiranguid hakatakse kaaluma siis, kui viimase kahe nädala haigestunute arv piirkonnas peaks tõusma 25ni. «Lisameetmed tulevad koostöös terviseametiga,» nentis Klaas.

Ülikoolilinnal on läinud kevadest kõnekas kogemus, kui Raatuse ühiselamus nakatus koroonaviirusega korraga ligi paarkümmend inimest. «Selle kolde likvideerimine oli linnale positiivne kogemus, inimesed pidasid isolatsioonist kinni ning haigus õnnestus kiiresti kontrolli alla võtta ja likvideerida,» rääkis linnapea.

Tagasi üles
Back