K, 25.05.2022

Tartu linnapea Urmas Klaas: Rally Estonia ärajäämine oleks äärmiselt kahetsusväärne

Tartu Postimees
Tartu linnapea Urmas Klaas: Rally Estonia ärajäämine oleks äärmiselt kahetsusväärne
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tartu linnapea Urmas Klaas
Tartu linnapea Urmas Klaas Foto: Sille Annuk

Tartu linnapea Urmas Klaas peab äärmiselt kahetsusväärseks olukorda, mis viis otsuseni sel aastal Rally Estoniat mitte korraldada. Linnapea sõnul on Rally Estonia autospordi tippsündmus, mis on saavutanud rahvusvahelise tuntuse ning mis elavdab märkimisväärselt Lõuna-Eesti ettevõtlust.

Rally Estoniat on toetanud Eesti valitsus, ettevõtjad, Lõuna-Eesti omavalitsused ja Tartu linn. Ka selleks aastaks on Tartu linna eelarves ette nähtud toetus selle suursündmuse korraldamiseks. «Rally Estonia kui spordielu tippvõistlus on populariseerinud autosporti, tugevdanud Eesti rahvusvahelist tuntust ja elavdanud märkimisväärselt Lõuna-Eesti turismisektorit,» rääkis Urmas Klaas. Linnapea taunib autospordiliidu tegevust, mis on viinud otsuseni jätta ära tipptasemel suurüritus.

«Urmo Aava ja tema meeskond on teinud väljapaistvat ja väsimatut tööd Rally Estonia korraldamisel ning Tartu linnal on olnud nendega suurepärane koostöö. Kogu Eesti on sellest tippsündmusest ainult võitnud. Tartu linn on ikka Rally Estoniale avatud ning jagab korraldajate visiooni tuua Eestisse WRC-etapp,» ütles Klaas.

Tartu linnapea kutsub autospordiliitu üles toetama igakülgselt Rally Estonia korraldamist, mitte seda takistama. «Loodan, et terve mõistus võidab ja Rally Estoniat on võimalik veel päästa,» avaldas ta.

Linnapea lisas, et Rally Estonia on toonud igal aastal Lõuna-Eestisse üle 50 000 turisti ja loob siin viis kuni kuus miljonit eurot lisakäivet, mis on piirkonnale väga oluline.

Möödunud aastal toetas Tartu linn Rally Estonia korraldamist 60 000 euroga. 

Tagasi üles