Kiida Tööandjat kampaanias kiideti kõige enam Jardini lilleäri

Jardini lilleäri juhtkond.

FOTO: Marketingi Instituut

Juba seitsmendat korda said kõik tööinimesed novembrikuus kiita oma tööandjaid. Tänavu kogus enim kiitusi Jardini lilleäri. Vabas vormis vastustes mainiti kõigi kiidetud ettevõtete puhul enim omadusi nagu hoolivus, inimlikkus, paindlikkus ja peresõbralikkus.

Jardini lilleäris töötab üle saja inimese. Firma juhi Kaisa Moora sõnul on nad püüdnud teha kõik, et alati kuulata ära kõik töötajad ja arvestada nende individuaalsete kiiksude, soovide ja ootustega. Moora sõnul jõuavad nende kahekümne kolmest lillepoest kõigi töötajate mured ja ettepanekud alati juhtkonna lauale ja nende lahendamisse suhtutakse täie tõsidusega. Lisaks usub Moora, et osaliselt võlgnevad nad kiituste puhul tänu ka tegevusvaldkonnale: lilleäri on valdkond, kus iga töötaja osaleb teiste inimeste päeva kaunimaks muutmises ja see annab töötajatele tugeva rahulolu ja missioonitunde.

«Kiida tööandjat» kampaanias kiideti sel aastal 240 ettevõtet ja organisatsiooni, mida oli umbes 20% enam kui aasta varem. Kampaania eestvedaja Marketingi Instituudi juhil Anu-Mall Naaritsal oli hea meel tõdeda, et kiitusi pälvivad paljud uued ettevõtted, kes pole varem pildil olnud.

«See näitab, et tegelikult on Eestis üha rohkem selliseid ettevõtteid, kes tahavad ja oskavad töötajaid igapäevaselt inspireerida,» märkis Naarits. «On ka üha enam neid töötajaid, kes peavad oma töökohtade avalikku tunnustamist oluliseks.»

«Kiida tööandjat» kampaania käigus said kiitjad valikvastustest valida, mille eest nad kõige enam oma tööandjat kiita sooviks. 20% vastanutest valis, et neid innustab enim «olulise missiooni ellu viimine», 18% vastanuile meeldis, et neil on «kindel palk ja aus tööandja».

Lisaks Jardinile mahtusid kiidetud organisatsioonide tippkümnesse veel Alexela, Neste, ERGO, Coop Pank, Guardtime, TNT Eesti, Tallinna Koolitervishoid, Replace ja Tallinna tervishoiukõrgkool.

«Kiida tööandjat» kampaania on sisendiks iga-aastasele unistuste tööandja valimisele. Unistuste tööandja 2020 kuulutatakse välja jaanuari lõpus. Unistuste tööandja väljaselgitamisel läheb arvesse organisatsiooni sise- ja väliskuvandi harmoonilisus, töölepürgijate arvamus ning töötajate endi hinnang oma organisatsioonile.

Eesti tööandjate kõige hinnalisema, unistuste tööandja tiitliga on aastatel 2014–2019 pärjatud sisekaitseakadeemia, LHV pank, teaduskeskus Ahhaa, Ericsson Eesti, Pipedrive ja päästeamet.

Tagasi üles