Eesti ja Läti suvepraktikantide teemad varieerusid 3D-printeritest roosteni kosmoses

3D printer. Pilt on illustratiivne.

FOTO: Margus Ansu

Sel nädalavahetusel koguneb veerandsada eesti ja läti noort Tartu ülikooli Tartu observatooriumisse, et esitleda oma suvise kõrgtehnoloogia vallas tehtud praktika tulemusi.

Suvepraktikat sai teha näiteks ESTCube’is, kus oli võimalus arendada teist ESTCube’i satelliiti. Praktikante oli ka kosmosetehnoloogia ettevõtetes Golbriak Space OÜ, mis on pannud rõhu optilisele satelliitidele, ja PowerUp Fuel Cells OÜ, kus arendatakse vesiniktehnoloogial põhinevaid elektrigeneraatoreid, mis on ette nähtud kasutamiseks laevanduses. Eesti ettevõtetest võttis praktikante vastu veel Captain Corrision OÜ, mis uurib, kuidas ennetada korrosiooni ehk roostet, seda muu hulgas eksperimendiga satelliidil ESTCube-2.

Praktikat sai teha ka Läti ülikoolides ja ettevõtetes, kus võis muu hulgas kaasa aidata 3D-printerite arendamisele või motospordis, lennunduses ja kosmosevaldkonnas kasutatavate 3D-prinditud komponentide ehitamisele. Samuti töötati seal näiteks kaugseirerakenduste ja raadioobservatooriumile ilmajaama ehitamise kallal. Ka Lätis sai arendada ESTCube-2 kiiret satelliitsidet.

«Konverentsi eesmärk on arendada noorte oskusi oma tööd kolleegidele ja avalikkusele kommunikeerida,» märkis konverentsi peakorraldaja Karoli Kahn. Peale selle saavad konverentsil kokku sarnaste huvidega ettevõtlikud noored Eestist ja Lätist. Koos arendatakse meeskonnatööoskusi, näiteks ühiselt rakette ehitades.

Konverents toimub Interregi Eesti-Läti kosmoseprogrammi SpaceTEMi raames. SpaceTEMi eesmärk on edendada Eesti ja Läti kosmosevaldkonna arengut. 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles