Tartu soovib uue linnaliinivõrgu tulekul asendada ühesõidupileti tunnipiletiga

1. juulist teenindab Tartu linnaliine Go Bus.

FOTO: Margus Ansu

Tartu linnavalitsus saatis tänasel istungil volikokku eelnõu, mille alusel muutuks 1. juulist Tartu linnaliinidel ühesõidupilet tunnipiletiks. Senise tunnipileti hind muutub odavamaks, kuid kallineb bussijuhi käest ostetava pileti hind. Ülejäänud piletihinnad jäävad 1. juulist samaks. 

Tartu uus bussiliinivõrk alustab tööd 1. juulil. Uue liinivõrgu koostamisel seati üheks eesmärgiks, et igast peatusest saaks maksimaalselt ühe ümberistumisega jõuda kõikidesse sihtkohtadesse. Sõitjate parema teenindamise huvides soovib linnavalitsus asendada ühesõidupiletid tunnipiletitega.

Kui volikogu eelnõu heaks kiidab, asendatakse 1. juulist ühesõidupilet (hind 0,83 eurot) tunnipiletiga (hind 0,83 eurot) ning ühe sõidu sooduspilet õpilasele ja üliõpilasele (hind 0,51 eurot) asendatakse soodustunnipiletiga õpilasele ja üliõpilasele (hind 0,51 eurot). Praegu on tunnipileti hind 0,96 eurot, seega muutub 1. juulist tunnipilet odavamaks. Päeva jooksul kolme või enama  tunnipileti ostmise korral asendatakse tunnipiletid päevapiletiga.

Bussijuhilt ostetud ühesõidupilet (hind 1,5 eurot) asendatakse bussijuhilt ostetava tunnipiletiga (hind 2 eurot). Kallinemise eesmärk on vähendada bussijuhtide koormust ning lühendada seisakuid peatustes.

Uutesse linnaliinibussidesse tulevad 1. juulist ka uued tuvastid, mis võimaldavad osta pileti ka kontaktivaba pangakaardiga. Kontaktivaba pangakaardiga saab osta ainult täishinnaga tunnipiletit (hind 0,83 eurot), sooduspileteid kontaktivaba pangakaardiga osta ei saa. Uute tuvastite puhul peavad sõitjad olema senisest tähelepanelikumad.

Nii bussikaart kui ka kontaktivaba pangakaart tuleb rahakotist või käekotist välja võtta, et vältida tahtmatut makset vale kaardiga. Samuti tuleb kaardid asetada tuvastile senisest lähemale, et pileti ostmine või registreerimine õnnestuks. Tegemist on turvalisuse kaalutlustel tehtud muudatusega.

Tagasi üles