Aasta kooli rahvahääletusele jõudsid ka koolid Tartumaalt

Tartu Kristjan Jaak Petersoni gümnaasiumi direktor Merika Kaste ja meediaõpetaja Riho Rosin kooli uues stuudios.

FOTO: Sille Annuk / Postimees

Täna alanud konkursi «Aasta kool 2019» rahvahääletusel on võistlemas ka Elva gümnaasium ja Kristjan Jaak Petersoni gümnaasium.

Aasta kooli tiitlile kandideerib kümme finaali jõudnud kooli viiest maakonnast. 

Üle-eestilise konkursi võitjat väljaselgitavas rahvahääletuses ootavad Elva gümnaasium ja Kristjan Jaak Petersoni gümnaasium piirkonna rahva hääli nädala lõpuni, 26. maini. 

«Aasta kool 2019» žüriiliige laulja Inger Fridolin, kes on ise möödunud aastal konkursi võitnud Tallinna 32. keskkooli abiturient, pidas finaali pääsenud koolide valikul võtmeteguriks toetavat koolikeskkonda. «Koolist teeb hea kooli see, kui on loodud õppekeskkond, kuhu tahad alati tagasi tulla. Minu jaoks on oluline veel ühtsustunne, et kogu kooliga saaks ette võtta ühised ettevõtmisi, ja ka loomingulisus. Mulle väga meeldib, kui kooli poolt on loodud võimalusi loometegevusteks. Ja just neid väärtusi pidasingi ka silmas parimate koolide valikul,» selgitas Inger Fridolin.

Kõikide konkursi finalistidega saab alanud nädala jooksul tutvuda ETV hommikusaate «Terevisioon» ja portaali Novaator vahendusel. Aasta kooli tiitli võitja kuulutatakse välja 31. mail.

«Aasta kool 2019» žürii valis 54 kooli seast välja 10 finalisti, kelle hulgast parima selgitab välja rahvas. Rahvahääletusel osalevaid koole on lisaks Tartumaale veel neljast maakonnast: Põlva gümnaasium, Võru gümnaasium, Viljandi gümnaasium, Kiili gümnaasium, Neeme kool, Tallinna kunstigümnaasium, Järveküla kool ja Tallinna Järveotsa gümnaasium.

Rahvahääletuse tulemus liidetakse žürii omaga ning selgitatakse välja konkursil osalenud koolide pingerida. Žüriisse kuulusid lisaks Inger Fridolinile Marcus Ehasoo Eesti õpilasesinduste liidust, Aivi Jürgenson haridus- ja teadusministeeriumist, Silvia Uus SA Innovest ja Urmas Vaino ETVst.

«Aasta kool» on koolidevaheline konkurss, mille eesmärk on näidata kooli loovas ja lõbusas võtmes – kohana, kus tegutsetakse ühiselt ka pärast õppetööd, hinnatakse koostööd ning valitsevad üksteist toetavad suhted.

Konkurssi korraldavad SA Innove, haridus- ja teadusministeerium ning ERR, seda toetab Euroopa sotsiaalfond.

Tagasi üles