Laulu- ja tantsupeo tule teekond Tartust Tallinna on 4200 kilomeetrit

Tule tseremoonia Toomemäel.

FOTO: Margus Ansu

XXVII laulu- ja XX tantsupeo tuletulemine saab alguse 1. juunil Tartust ning tuli jõuab pärast 4200 kilomeetrist teekonda 4. juuli õhtuks Kalevi staadionile. Kogu 33 päeva kestvast üle-eestilisest teekonnast on valminud kaart, sellele on kantud ligi 500 tähenduslikku paika, kus tuli peatub.

«Kutsume üles kõiki kogukondi, organisatsioone ja sõpruskondi juubelipeoks valmistudes märkama ja korrastama oma kodukandi kultuurilooliselt tähtsaid paiku! Ajendatuna soovist, et igaüks saaks laulu ja tantsu juubeliaastal peost osa, kutsume inimesi 4. mai «Teeme ära!» talgupäeval välja tulema ning käed külge panema. Hea võimaluse annab selleks äsja valminud tule teekonna kaart, millelt leiab põnevat avastamist ja mõtteid selleks, et juubelipeo tule teekond vääriliselt ette valmistada,» rääkis Eesti laulu- ja tantsupeo sihtasutuse teabejuht Sten Weidebaum.

XXVII laulu- ja XX tantsupeo «Minu arm» kunstilised toimkonnad süütavad juubelipeo tule 1. juunil Tartus Eesti Rahva Muuseumi pargis. Järgnevad 33 päeva on aga tuli maakondade hoida, liikudes läbi terve Eesti. Tuli alustab oma teekonda Saaremaalt ning jõuab 4. juuli õhtul Tallinna Kalevi staadionile, kus kell 19 algab tantsupeo esimene etendus.

«Kõlab ehk uskumatult, aga 33 päeva jooksul läbib tuli Eestis ühtekokku 4200 kilomeetrit ehk sama pika tee, kui jääb Tallinna ja Lissaboni vahele,» lisas Weidebaum. Sel kõigi aegade pikimal tule teekonnal saavad kõik võimaluse tuletulemisest isiklikult osa saada, aidates tuld Tallinna poole kanda või osaledes talgupäeval.

XXVII laulu- ja XX tantsupeo tuletulemine on avamäng juubelipeole, kandes endaga laulu- ja tantsupeo väärtusi ja väge igasse Eestimaa nurka. Tänavu saab tuletulemise traditsioon 50-aastaseks. Esimest korda toimus üle-eestiline tuletulemine 1969. aastal laulupeo saja aasta juubelil. Tuletulemise korraldab Eesti laulu- ja tantsupeo sihtasutus koostöös kõigi Eesti maakondadega.

Tagasi üles