K, 27.09.2023

Mati Alaver lasti vabaks

Eili Arula
Facebook
Comments 5
Tartu politseimaja esmaspäeva õhtul kella 19.15 paiku. Mati Alaver oli riigiprokuratuuri pressinõuniku kinnitusel selleks ajaks hoonest ära viidud ja vabaks lubatud.
Tartu politseimaja esmaspäeva õhtul kella 19.15 paiku. Mati Alaver oli riigiprokuratuuri pressinõuniku kinnitusel selleks ajaks hoonest ära viidud ja vabaks lubatud. Foto: Kristjan Teedema

Riigiprokuratuuri pressinõuniku Olja Kivistiku sõnul lasti esmaspäeva päeval dopingutarvitamise kriminaalasja raames kinni peetud suusatreeneri Mati Alaveri sama päeva õhtul vabaks.

Ehkki ajakirjanikud ootasid Tartu politseimaja ees veel õhtupimeduse saabudeski, ei õnnestunud neil Alaveri lahkumist näha. Tõenäoliselt eskorditi mees politseiautoga mõne kõrvalukse juurest minema. Kella 19.30 ajal kumas Alaveri Tartu kodumajas küll ühes aknas valgus, kuid peremees uksele ei tulnud.

Riigiprokuratuur pidas Alaveri esmaspäeval kinni dopingutarvitamise kriminaalasja raames ning viis ta menetlustoiminguteks Tartu politseimajja. Kui tema kaitsja Marko Pilv paar minutit enne kella 18 hoonest lahkus, ei soostunud ta toimuva kohta pikemat kommentaari andma.

Pilv ütles, et on teadlik Alaveri elukohas päeval korraldatud läbiotsimisest, kuid keeldus hindamast selle toimingu vajalikkust.

Pilv rõhutas, et praegu on tegemist kaasuses kahtlustuse faasiga ning seetõttu ei saa Alaver dopingukaasuses avalikkusele kommentaare jagada. «Me ei soovi hetkel kommentaare anda ja palume seda austada. See on isiku soov,» jäi ta napisõnaliseks.

Facebook
Comments 5

Märksõnad

Tagasi üles