Esmaspäeval avatakse põhjalikult uuendatud Maarjamõisa lasteaed

FOTO: Margus Ansu

Esmaspäeval, 28. jaanuaril avatakse pärast põhjalikku rekonstrueerimist Maarjamõisa lasteaiahoone.

Hoones rekonstrueeriti kõik tehnosüsteemid ja rajati kogu maja hõlmav ventilatsioonisüsteem, soojustati välisfassaad ja sokkel, kõik ruumid said uue viimistluse. Laste kasutuses on nüüd nüüdisaegse kujunduse ja hea sisekliimaga lasteaiaruumid.

Linnapea Urmas Klaasi sõnul oli energiatõhusust silmas pidades otstarbekas ligi poole sajandi vanune hoone terviklikult rekonstrueerida. «See oli linnale küll suur investeering, kuid hoone terviklik rekonstrueerimine annab meile pikemas perspektiivis suurema majandusliku kokkuhoiu ja energiasäästu kui osade kaupa remont,» ütles Klaas. Ta lisas, et suvel alustab linn Pääsupesa lasteaiahoone täisrekonstrueerimist.

Maarjamõisa lasteaia rekonstrueerimiseks saadi toetust keskkonnainvesteeringute keskuse kaudu Euroopa Liidu heitmekaubanduse tulumeetmest, millega toetatakse lasteaiahoonete energiatõhusaks muutmist. Samast kohast tuleb toetus ka Pääsupesa lasteaia remondiks.

Maarjamõisa lasteaia terviklik rekonstrueerimine läks maksma ligi 2,8 miljonit eurot, millest KIKi toetus oli 429 550 eurot. Ehitustööd tegi PVH EHITUS OÜ ning ehitusprojekti koostas Projektid32 OÜ. 

Maarjamõisa lasteaia rekonstrueerimisest kirjutame pikemalt esmaspäevases Tartu Postimehes!

Tagasi üles