Kolkja valmistub talveprääznikuks

Kolkjas Peipsi jääl kihutavad 3. veebruaril tõukekelgud ning peetakse talveprääznikut.

FOTO: Sille Annuk

Sibulatee kümnendal aastapäeval on sibulatee võrgustiku liikmed Peipsimaa külastuskeskusele appi läinud ning üheskoos korraldatakse 3. veebruaril Kolkjas Peipsi järve jääl tõukekelguvõistlus Kolkja Kelk ning liidetakse selle juurde talveprääzniku pidu. 

Sibulatee eestvedaja Liis Lainemäe rääkis, et Kolkja Kelk on auväärse ajalooga tõukekelguvõistlus, kus nii suured kui väikesed on mööda Kolkja külatänavat võidu kihutanud.

«Sel aastal viime võistluspaiga taas Peipsi järvele. Samuti loome sinna kõrvale toiduridaküla, kus kohalikud perenaised oma hõrgutisi pakkuma hakkavad. Kõige selle juures mängitakse mitmeid muid võistlusmänge, esinevad tantsijad ning töötavad õpitoad,» ütles Lainemäe.

Tõukekelguvõistlus viiakse läbi kahes klassis: ühisstart antakse päeval kell 12, teatevõistlus 4-liikmelistele tiimidele stardib kell 13. Auhinnafondi on panustanud nii Sibulatee kui Vooremaa ja Tartu ettevõtjad. Erinevad talvised mõõduvõtmised toimuvad terve päeva vältel, samuti on toiduridaküla avatud kell 11-16.

Võistlusele registreerimine on avatud Sibulatee kodulehel. Üritus on osalejatele tasuta, neljaeurone osalustasu tuleb maksta tõukekelguga võistlejatel. Starti on oodatud kõik erilised ja ägedad tõukekelgud, parimad saavad ka auhinnatud. Need, kellel tõukekelku ei ole, võivad registreerimisel märkida kelgu laenutussoovi.

Tagasi üles