Usundiloo seltsi konverentsil kõneldakse esoteerikast

Tartu ülikooli peahoone.

FOTO: Margus Ansu / Postimees

Reedel peab Eesti akadeemiline usundiloo selts aastalõpukonverentsi, mis keskendub esoteerika rollile ühiskonnas ja inimelus. Ettekannetes räägitakse esoteerikast üleujutatud modernistlikust eneseteadvusest, budistliku manuaalteraapia impordist Eestisse, esoterismi kohtumisest poliitikaga ja esoteerilisest seksuaalsusest.

Tartu ülikooli vanemteadur, usundiloo seltsi president Madis Arukask tõdes, et viimaste aastatega on üha enam levinud ja kinnistunud teadmine Eesti ühiskonna ja inimeste erakordsest esoteerikalembusest, samuti sellise hoiaku ühemõttelisest kahjulikkusest, tarbetusest ja naeruväärsusest.

«Ometigi pole selline olukord kellegi kujutlus või väljamõeldis, vaid ühiskondlik, maailmapildiline, ka religioosne reaalsus siin ja nüüd. Konverentsi üheksas ettekandes vaadeldaksegi antud nähtust nii Eestis kui ka laiemal,» tõdes Arukask.

Konverentsi peaesineja on Marco Pasi Amsterdami ülikoolist. Pasi plenaarettekanne keskendub seksuaalsuse sotsiaalsetele ja religioossetele aspektidele Lääne esoteerikas.

Tagasi üles