Fotod: raeplatsi väikselt jõulupuult võib leida uue sõbra

Eesti veterinaarmeditsiini üliõpilaste seltsi eestvedamisel püstitati kaheksasse Eesti linna kodutute loomade piltidega jõulupuud, et loomadele jõuluks uus kodu leida. Tartus asub pilte täis riputatud puuke raeplatsil, kohe suure jõulupuu juures.

Projekti eestvedaja, veterinaarmeditsiini üliõpilane Egeli Kirk rääkis, et kui kolme aasta eest asjaga algust tehti, pandi puu üles vaid Tartusse. Nüüdseks on laienetud kaheksasse linna ning loomapuu leiab ka Tallinna, Rakvere, Viljandi, Pärnu, Võru, Valga ja Kuressaare keskustest.

Kokku otsitakse uut kodu 180 loomale, Tartu puule on riputatud 17 kassi ja 10 koera fotod. Iga pildi taga on kirjas looma andmed, iseloomustus ja meeldetuletus, et tegemist on elusolendiga ja tema võtmine peab olema kaalutletud otsus.

Kui mõni loomake eriti sümpaatne tundub, tuleb järgmiseks sammud seada kodutute loomade varjupaika potentsiaalse lemmikuga tutvust sobitama. Puud jäävad linnadesse kuni jõulupühade lõpuni.

Projekti korraldavad Eesti veterinaarmeditsiini üliõpilaste selts, Varjupaikade MTÜ, Tartu koduta loomade varjupaik ja MTÜ Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu. Projekti toetavad Hill’s Pet Nutrition, Photopoint ja Artiston.

Tagasi üles