Tartu Teerajajate allee ootab täiendust

Möödunud aastal sai Teerajajate alleele oma jalajälje Janika Mölder.

FOTO: SILLE ANNUK / PM/SCANPIX BALTICS

Tartu Teerajajate allee, mis kulgeb Tasku keskuse kõrval, ootab täiendust. Ootame ettepanekuid kandidaatide kohta, kes on oma töö või teoga andnud silmapaistvalt märkimisväärse panuse Tartu linna või maakonna arengusse.

Kandidaate saab esitada 12. juulini interneti teel Tasku kodulehel või Tasku keskuse infoletis.

Tartu Teerajajate allee väärtustab Tartu arengusse panuse andnud inimesi ning innustab teisi nende jälgedesse astuma. 2010. aastal alguse saanud alleel on Bruno Kadaku poolt pronksi valatud jalajäljed. Senised Teerajajad on Tartu Vaim, Andres Metspalu, Herta Elviste, Hannes Kaljujärv, Andrei Sõritsa, Jaan Kirsipuu, Hillar Palamets, Tiiu Sild, Tanel Laisaar – Marget Savisaar, Tiia Toomet, Rutt Hinrikus, Mart Noorma, Ülo Niinemets, Sirje Eomõis, Evald Rooma, Aivar Tommingas, Joel Luhamets, Rasmus Mägi, Mika Keränen, Janika Mölder ja Mati Karmin.

Teerajajate kandidaadid valib välja žürii rahvalt laekunud ettepanekute alusel. Žüriisse kuuluvad Tartu linnavalitsuse, Tartu ülikooli, maaülikooli, Tartu ülikooli kliinikumi, Vanemuise teatri, Eesti kaubandus- ja tööstuskoja, Tartu Postimehe ja AS Estiko esindajad. Rahva pakutud kandidaatide seast valib komisjon välja vähemalt neli kõige silmapaistvamat kandidaati, kes seatakse üles avalikule hääletusele. Tänavu valitakse välja kaks teerajajat: üks žürii poolt ning üks avaliku rahvahääletuse tulemusena.

Tagasi üles