Tartu kavandab sotsiaalmajade ehitust

Tartus Rahu tänaval asuvad mõned linna sotsiaalkorterid.

FOTO: MARGUS ANSU / PM/SCANPIX BALTICS

Linnavalitsus küsib volikogult luba Tartusse sotsiaalmajade ehitamiseks. Projekt esitatakse rahastamiseks sihtasutusele KredEx.

Linn soovib projekti raames ehitada kaks üürimaja, kus on kokku 56 korterit, sealhulgas 14 korterit, mis on kohandatud liikumisraskustega inimestele. 

Abilinnapea Tiia Teppani sõnul ei vasta paljud Tartu linnale kuuluvad sotsiaaleluruumid neid taotlevate inimeste vajadustele. «Paljudes ahiküttega korterites puudub pesemisvõimalus, mida ei saa tehnilistel põhjustel luua. Sageli on majades kõrged ja kitsad trepid, mis muudavad korterid liikumispuudega inimestele raskesti ligipääsetavaks. Paljud linna majad ja korterid vajavad remonti ning paremat tehnilist ja ruumilist lahendust,» sõnas Teppan. 

Linn vajab sotsiaaleluruumideks kvaliteetseid ja sobivaid kortereid, mis vastavad erivajadustega ja toimetulekuraskustes inimeste vajadustele. Sotsiaaleluruumide üürnike sihtrühma kuuluvad sotsiaal-majanduslikult raskes olukorras olevad isikud ja pered, kellel ei ole puuduva/madala sissetuleku või muu asjaolu tõttu võimalik eluruumi turutingimustel üürida. 

Sotsiaalmajade rajamise projekti kogumaksumus on 5 850 000 eurot, millest Tartu linna omaosalus on 3 350 000 eurot. 

Projekt esitatakse rahastamiseks sihtasutusele KredEx. 

Positiivse rahastusotsuse korral ehitatakse üürimajad valmis ajavahemikus 1.06.2019 — 31.12.2021. 

    Tagasi üles