Maastikumaratoni üritustel stardib kümme tuhat tervisesportlast

Tartu Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Lastejooksud eelnevatel aastatel.
Lastejooksud eelnevatel aastatel. Foto: Margus Ansu / Postimees

Järgmisel reedel startiva 36. Tartu maastikumaratoni kolmele osaüritusele – Heateo jooks, lasteüritused ja põhidistantsid – on ka sel aastal tulemas tuhandeid jooksjaid ja kepikõndijaid.

Maastikumaratoni programm alustab reedel, 11. mail Tähtvere Spordipargis 4,5 kilomeetri pikkuse Heateo jooksuga. Möödunud aastal toetati Heateo jooksuga harvaesineva Micheli aplaasia diagnoosiga Mihhaili, kellele koguti 2420 osaleja abiga kokku 16 387 eurot. 

Tänavu kogub Klubi Tartu Maraton koostöös Tartu ülikooli kliinikumi Lastefondiga raha miljööteraapilisele Pepleri ravikodule, kus saavad abi psüühikahäiretega lapsed.

Laupäeval, 12. mail toimuvad samuti Tähtvere Spordipargis Tartu maastikumaratoni lasteüritused, millest mullu võttis osa rekordilised 4042 last. Valikus on distantsid 400 meetrist kahe kilomeetrini. Osavõtt on kõigile lastele tasuta. Kõik lõpetajad saavad finišis lasteürituste medali, diplomi ja väikese auhinnakoti. 

Pühapäeval, maratoni põhipäeval, on uuendusena kavas 42 kilomeetri jooks. Sarnaselt 23 kilomeetrisele distantsile, on ka 42 kilomeetri jooksu start Otepääl ja finiš Elvas. Lisaks on valikus Elva metsade vahel kulgevad 10- ja 5-kilomeetrised rajad. 23-, 10- ja 5-kilomeetristele distantsidele on oodatud ka kepikõndijad.

Põhipäevale registreerunud on ületanud 3000 jooksja ja kepikõndija piiri.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles