Elektriteater jätkab seanssidega Tartu ülikooli kirikus

Elektriteater tegutseb praegu Tartu ülikooli endises kirikus Jakobi tänaval.

FOTO: Õhtuleht

Emajõelinna üks kinodest, Elektriteater võttis oktoobris ajutiselt kinosaalina kasutusele Tartu ülikooli endise kiriku Jakobi tänava alguses. Novembrikuus tegi kino kaks ja pool nädalat koostööd Pimedate Ööde Filmifestivaliga (PÖFF), mistõttu Jakobi tänaval kino ei näidatud. Praeguseks on selge, et uuel kuul saab seal taas filme näha.  

Detsembrikuu programm läheb käima teisipäeval, kui Elektriteater toob vaatajateni Uganda märulikomöödia «Bad Black». Pärast seda näeb filme taas kaks-kolm korda päevas. Muu hulgas näeb PÖFFil esilinastunud eestlaste, soomlaste ja rootslaste ühisfilmi «Igitee». Lisaks veel mitmeid Eesti värskeid linateoseid.

Tartu Elektriteatri visionäri Andres Kautsi sõnul toimib kino uues kohas hästi, sest filme näeb iga päev. Plussiks on veel lai ja ruumikas saal, kus kõigil kinolistel on ekraanile hea vaade. «Kirik on väga hea ajutine peatuspaik, mis meeldib meile ja publikule,» lisas ta.

Kino näeb Jakobi tänaval aasta lõpuni. Kas seal tuleval aastal jätkatakse, selgub lähiajal. Oma maja otsimine käib aga Elektriteatril kogu aeg edasi.

Tagasi üles