Silver Leppik mängib taas Tartus

Jaan Olmaru
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Silver Leppik oma uute meeskonnakaaslastega. Vasakul Juss Jürisaar ja paremal Ants Järv.
Silver Leppik oma uute meeskonnakaaslastega. Vasakul Juss Jürisaar ja paremal Ants Järv. Foto: Kristo Seli

Pikaaegne TÜ/Rocki mängumees Silver Leppik on Tartus tagasi ning mängib nüüd esiliigavõistkonnas Tartu Kalev/Estiko.

Leppik ütles Tartu Postimehele, et ühines Kalev/Estiko võistkonnaga selle nädala alguses. «Eks nad teadsid, et olen Tartus ja võtsid minuga ühendust. Küsisid, kas mul on huvi. Eks ma natukene mõtlesin ja siis otsustasin, et proovin, mis jalg teeb,» sõnas Leppik,

Viimati mängis Leppik Pärnus, kuid oli sunnitud põlvevigastuse tõttu mängudest loobuma. «Mul on mitu korda paremat põlve lõigatud ja eks sellepärast sai Pärnus ära ka lõpetatud,» sõnas Leppik.

Teine kodulinna tagasi kolimise põhjus oli puhtalt perekondlik. «Pärnus mängides oli pere ikka Tartus ja see oli ka üks otsustamise põhjus. Ei taha enam sellist perest eemal elamist,» lausus Leppik, kelle peres kasvab kaks last.

Möödunud esmaspäeval tegi Leppik meeskonnaga esimese trenni ning oli kolmapäeval juba esimest korda ka väljakul. Kalev/Estiko võitis TÜ spordihoones toimunud mängus BC Tartut 90:80. Leppik mängis 30 minutit ning viskas selle ajaga kaheksa punkti.

«Hetkeseisuga võib öelda, et põlvega on korras. Natuke veel kange on, aga ei midagi hullu,» ütles Leppik ning avaldas lootust, et saab mängida kuni hooaja lõpuni.

Meistriliigasse naasmisest Leppik aga enam ei unista. «Pigem on meistriliiga tasemel korvpalliga minu jaoks lõpp. See pole enam ka midagi sellist, mida ma ise väga sooviksin,» tunnistas pea 20 aastat korvpalli mänginud Leppik.

Kalev/Estiko treenib Leppiku sõnul paar korda nädalas ning see on tavatööl käivale inimesele igati sobilik. «See on vägev punt. Kõik on pikalt mänginud ja nii võib purjetada küll kaugele,» lausus Leppik, kes töötab nüüd ise Ruukki partnerfirmas Tartu Katuseehitus OÜ.

Tagasi üles