Nädala lõpuni on linnas üleval hariv orienteerumisrada

Orienteerumine.

FOTO: Meelis Meilbaum / Virumaa Teataja

Sel nädalal õhutatakse inimesi kõikjal Euroopas vältima jäätmete tekkimist ning kasutama säästlikult loodusvarasid. Eesti roheline liikumine kutsub sel puhul tartlasi orienteeruma.

Nädala lõpuni on Tartus ajutine 20 punktist koosnev orienteerumisrada, mis kulgeb eri linnaosades. Teekonna läbimiseks läheb vaja kaarti, selle saab Tartu loodusmaja infolauast, aga ka rohelise liikumise Facebooki lehelt või kodulehelt.

Ükskõik kust

Alustama ei pea sugugi esimesest punktist ja lõpetama viimases: orienteerujad saavad läbitavate kohtade järjekorra ise valida. Raja pikkus on kõikide punktide läbimise korral kümme kilomeetrit. Need, kes nii pikka maad jalutada või joosta ei soovi, võivad valida endale sobiva hulga punkte.

Orienteerumise korraldaja Eliisa Saksingu sõnul on kaardile kantud teemakohased küsimused, millele saab vastused punktides ootavatelt siltidelt. Küsimused puudutavad nii prügi, korduskasutust kui ka mitmesuguste asjade parandamist.

Ent rajal on ka viis sellist punkti, kus paberit vastusega ootamas pole ja see tuleb leida teisiti. «Kui asukohta jõuda, tuleb ringi vaadata,» täpsustas Saksing.

Punktid on üle linna seatud nii, et rada oleks osalejatele võimalikult huvitav. Nii tuleb vahepeatusi teha paikades, kuhu tavaliselt jalutades ei satu. Kui vastused on leitud, tasub paberi viia loodusmaja infolauda, sest kõik orienteerujad osalevad auhindade loosimisel.

Saksing tõdes, et mõnest kohast on juba talle teatatud, et punkti tähistus on kadunud. Seepärast palus ta järgmistelt osalejatelt mõistvat suhtumist. Siltide puudumisest tuleks teada anda Eesti rohelisele liikumisele.

Huvilisi palju

Mäng on esimestel päevadel olnud tartlaste seas menukas. Saksing rääkis, et käis teisipäeval loodusmajas ja veendus, et nädala algul sinna viidud poolesajast kaardist oli alles seitse. Ta lubas, et viib neid sinna juurde.

Keskkonnateadlikkust edendava orienteerumise sihtrühm on kõik need, kes soovivad avastada uusi paiku ja tunda rõõmu väljas liikumisest. Saksing eeldab, et lapsed ilma vanemateta rada läbima ei lähe, või kui lähevad, siis valivad nad kodu lähedal asuvad punktid.

Neil, kes leiavad aega rajale minna pärast tööpäeva, mil väljas on juba pime, palutakse enda nähtavaks tegemiseks kaasa võtta pealamp ja kanda kindlasti helkurit.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles