Urmas Klaas valiti ainsa kandidaadina tagasi Tartu linnapeaks

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Urmas Klaasile asetas ametiraha kaela volikogu esimees Aadu Must.

FOTO: Margus Ansu

Volikogu valis täna reformierakondlase Urmas Klaasi tagasi Tartu linnapeaks ja kinnitas tema ametipalgaks 4500 eurot senise 3300 asemel.

2014. aastast Tartu linnapea ametit pidanud Urmas Klaas sai täna Tartu volikogult volituse jätkata ka järgmised neli aastat. Reformierakonna, Keskerakonna ja valimisliidu Tartu Eest  ühise kandidaadina esitatud Klaas kogus salajasel hääletusel 32 poolt häält. 13 volikogu liiget hääletas vastu.

Volikogu määras Klaasile palgaks 4500 eurot, sellele lisandub hüvitis 400 eurot isikliku auto kasutamise eest. 

Klaas pidas volikogule kõne, kus tutvustas uue koalitsiooni peamisi eesmärke. 

"Ametisse kinnitamist ootava linnavalitsuse ja ka minu soov on kanda Tartu mõtet ja nägemist selliselt, et Tartu oleks maailma kõnetav ilmakodanik, et meie potentsiaal leiaks paremat rakendamist nii Eestis tervikuna kui ka Lõuna-Eesti arengumootorina. Aga selle kõige juures peab Tartu jääma hubaseks ja hea elukeskkonnaga turvaliseks kodulinnaks," ütles Klaas.

Opositsioon küsitles linnapeakandidaati põhjalikult.

Sotsiaaldemokraat Marju Lauristin tundis huvi, kuidas on plaanis meelitada Tartusse rohkem üliõpilasi olukorras, kus Tartu pole regiooni ainus ülikoolilinn. Klaas vastas, et valiku juures on oluline ülikooli headus.

Sotsiaaldemokraat Gea Kangilaski küsis, kuidas on kavas vähendada korruptsiooniohtu. Klaasi eelmisest linnavalitsusest lahkus korruptsioonikahtlustuste tõttu kolm abilinnapea.

Klaas rääkis vastates seskontrolli tõhustamisest ja paremast koostööst revisjonikomisjoniga, ka huvide konflikti varasemat avastamist. Peale selle ütles Klaas, et kaalumisel on sisekontrolli allutamine otse linnapeale. Seni on see allunud linnakantseleile.

Küsimused puudutasid ka näiteks suuri kavandatud investeeringuid, näiteks kesklinna kultuurikeskust ja Arena tartu kavandamist olukorras, kus haridusasutused on suures rahavajaduses.

Volikogu otsustas ka, et uue linnavalitsuse koosseisus on viis abilinnapead. Kandidaatidena seati üles viimane Tartu maavanem Reno Laidre, endine Tartu abilinnapea Raimond Tamm ja ka eelmises linnavalitsuses töötanud Tiia Teppan Reformierakonna ridadest, ning senine haridusministeeriumi asekantsler Madis Lepajõe ja endine Tallinna munitsipaalpolitsei juht Monica Rand Keskerakonna eest.

Teppani vastutada on sotsiaalvaldkond, Tamm asub juhtima linnamajandust ja innovatsiooni, Laidre planeerimise ja ehituse valdkonda. Rand on uues linnavalitsuses rahanduse abilinnapea ning Lepajõe hariduse, kultuuri ja spordi eest vastutaja.

Tagasi üles