Tartu Teerajajate allee ootab uute jalajälgede kandidaate

Teerajajate allee.

FOTO: Kristjan Teedema

Tartus Tasku keskuse kõrval looklev Teerajajate allee ootab täiendust. Selleks palutakse ettepanekuid kandidaatide kohta, kes on viimastel aastatel saatnud korda silmapaistva teo või andnud märkimisväärse panuse Tartu linna või maakonna arengusse. Kandidaate saab esitada 27. augustini Tasku kodulehel (http://tasku.ee/tartu-teerajajate-allee/esita-kandidaat) või Tasku keskuse infoletis.

Teerajajate allee väärtustab Tartu arengusse panuse andnud inimesi ning innustab teisi nende jälgedesse astuma. 2010. aastal alguse saanud alleel on Bruno Kadaku poolt pronksi valatud jalajäljed. Senised teerajajad on Tartu Vaim, Andres Metspalu, Herta Elviste, Hannes Kaljujärv, Andrei Sõritsa, Jaan Kirsipuu, Hillar Palamets, Tiiu Sild, Tanel Laisaar & Marget Savisaar, Tiia Toomet, Rutt Hinrikus, Mart Noorma, Ülo Niinemets, Sirje Eomõis, Evald Rooma, Aivar Tommingas, Joel Luhamets, Mika Keränen ja Rasmus Mägi.

Tänavused teerajajad selguvad žürii abil ja avaliku rahvahääletuse tulemusena. Žüriisse kuuluvad Tartu linnavalitsuse, Tartu ülikooli, Tartu Postimehe, Vanemuise, Tartu ülikooli kliinikumi, kaubandus- ja tööstuskoja, maaülikooli ning ASi Estiko esindajad. Laekunud ettepanekute alusel valib žürii välja kõige silmapaistvamad jalajälgede kandidaadid, kes seatakse üles rahvahääletusele.

Uusi jalajäljepaare lisandub kaks: lisaks rahvahääletuse tulemusel selgunud teerajajale teeb oma valiku ka žürii.

Tagasi üles