N, 11.08.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Londoni hotell preemia sai näitleja Marian Heinat

Risto Mets
Londoni hotell preemia sai näitleja Marian Heinat
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Vastne Londoni hotelli stipendiaat Marian Heinat Tom Stoppardi draamas «Arkaadia», mille lavastas Ain Mäeots.
Vastne Londoni hotelli stipendiaat Marian Heinat Tom Stoppardi draamas «Arkaadia», mille lavastas Ain Mäeots. Foto: Margus Ansu

Aastast 2009 välja antava Londoni hotelli stipendiumi pälvis tänavu Vanemuise teatri draamanäitleja Marian Heinat, kes sõidab õpiraha toel end täiendama Euroopa teatripealinna Londonisse.

Pärast teatrikooli lõpetamist olnud Marian Heinat olnud kolm hooaega Vanemuise näitleja. Selle aja sisse mahub hulk erinevaid rolle. «Marian on avanenud tasapisi ja ikka sügavusse, tema hoiak on eelkõige enese suhtes nõudlik, tal on eriline tagasihoidlik huumorimeel ning võime tabada kõige olulisemat,» kirjeldas teda Vanemuise draamajuht Tiit Palu. Londoni stipendiumi saab ta rollide eest lavastustes «Laineid murdes» ja «Aino ja Haldjas» ning järjepideva arengu eest näitlejana.

Stipendiumi andsid reede hilisõhtul pärast lavastuse «Laineid murdes» etendust üle Londoni juhatuse esimees Verni Loodmaa, Vanemuise teatrijuht Toomas Peterson, esimese stipendiumi pälvinud Jüri Lumiste ning viimase stipendiumi laureaat Margus Jaanovits. Marian Heinat mängib selles lavastuses ühe peategelase, noore naise Bessi rolli. Marian Heinat töötab Vanemuise teatris aastast 2014.

Hotell London asutas aprillis 2009 Tartu Kultuurkapitali juurde omanimelise sihtkapitali, millest makstava stipendium toetab igal aastal Vanemuise draamanäitlejate sõitmist õppereisile Londonisse. Varasemate aastate laureaadid on Jüri Lumiste, Ott Sepp, Merle Jääger, Külliki Saldre, Karol Kuntsel, Maria Annus, Linda Kolde, Tanel Jonas ja Margus Jaanovits.

Tagasi üles