Pere Leib teenis nädalavahetusel kaks võitu

Tartu Pere Leib
Tartu Pere Leib Foto: SK Duo

Läinud nädalavahetus oli Tartu Pere Leivale igati edukas. Schenker liigas saadi kirja kaks võitu.

Laupäeval alistati koduväljakul Daugavpils 3:0 (25:19, 25:22, 25:20). Vastased üritasid küll kõigest väest, kuid Tartu võttis selle, mis neile kuulus. Pere Leib oli külalistest üle blokis. Tartu 9 blokipunktile vastasid lätlased vaid kahega. Rünnaku eksimusi kogunes Tartul 11, Daugavpilsil 19.

Kodumeeskond tegi head tööd ka kaitses, kus eriti paistis silma Lauris Iecelnieks.
Üleplatsimees oli täna Martti Juhkami, kes panustas oma meeskonna kasuks 20 punkti. Efektiivsusnäitaja oli tal +11. Ülejäänud punktid jagunesid ühtlaselt: Iecelnieks 8, Luik ja Merisaar 7.

Pühapäeval sai Pere Leib võõrsil jagu Valio Võru meeskonnast 3:1 (25:15, 22:25, 25:14, 25:19). Tartule sai komistuskiviks 2. geim, kui hätta jäädi servi vastuvõtuga. Pere Leib oli kogu aeg tagaajaja rollis ja viigistas veel 22:22. Võru sai emotsiooni üles ja võitsid geimi.

Ülejäänud mäng oli täielikult Tartu kontrolli all. Jõudude vahekord peegeldub ka vastaste saadud geimipunktides. Eriti suur oli Pere Leiva ülekaal blokis. 16 blokipunktile oli Võrul vastu panna ainult 3. Ka Tartu rünnak toimis täna hästi, 7 rünnakuveale vastas Võru 14-ga.

Tartu resultatiivsemad olid Juhkami 19 (+13), Iecelnieks 15 (+12), Luik 15 (+10) ja Merisaar 13 (+10) punktiga.