Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
tartu
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Neli Tartumaa valda alustavad ühinemisläbirääkimisi, mida teevad teised?
Teiste omavalitsustega ühinemises on kahtlusi rohkem kui lootust paremale tulevikule

Esmaspäeval kohtusid Tartu raeplatsil sülearvutite, nutitelefonide ja kalendermärkmikuga varustatud Laeva vallavolikogu esimees Külli Suvi (vasakult), Tartu vallavolikogu esimees Üllar Loks, Tartu vallavanem Aivar Soop, Tähtvere vallavanem Rein Kokk, Puhja vallavolikogu esimees Vahur Jaakma, Puhja vallavanem Priit Pramann, Laeva vallavanem Koit Prants ja Tähtvere vallavolikogu esimees Urmas Tartes (ees keskel), et hakata kavandama nelja valla ühinemisläbirääkimisi. FOTO: Sille Annuk

Viimasel paarikümnel aastal on erinevad ministrid üritanud ellu viia haldusreformi, Tartumaal ja suuremas osas Eestiski pole sellest suurt midagi välja tulnud. Nüüd on valitsus taas täis otsustavust ja siin-seal, ka meie kandis, liigub juba kosilasi. Vaatamata heanaaberlikele suhetele on Tartumaal teiste omavalitsusega ühinemise suhtes kahtlusi siiski rohkem kui lootust paremale tulevikule.

Tellijale Tellijale

«Kahelda pole enam midagi, tegutseda tuleb,» kinnitas aga Tartu vallavolikogu esimees Üllar Loks ja haaraski esmaspäeval härjal sarvist. Nimelt kohtusid tol päeval neutraalsel pinnal ehk Tartu raekoja ees Puhja, Laeva, Tähtvere ning Tartu valla volikogu esimehed ja vallavanemad, kes Tartumaa esimeste omavalitsuste juhtidena arutasid sel nädalal algavate ühinemisläbirääkimiste ajakava ja korraldust.

«Selle asjaga ei anna enam oodata,» ütles Tähtvere vallavanem Rein Kokk. «On viimane aeg Euroopa Liidust raha saada ning mida suurem on omavalitsus, seda suuremad on toetuste võimalused ja seda kergem on ka omaosalust tasuda.»

Tagasi üles
Back