N, 11.08.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tartus hukkus politseisõidukilt löögi saanud mees

Tiina Kaukvere
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Tartus hukkus politseisõidukilt löögi saanud mees
Facebook Messenger LinkedIn Twitter

Täna varahommikul juhtus traagiline õnnetus Tartu kesklinnas, kus alarmsõidul politseibuss sõitis ülekäigurajal otsa 20-aastsele mehele. Jalakäija hukkus sündmuskohal. 

Esialgsetel andmetel liikus õnnetusse sattunud politseibuss mööda Riia tänavat kesklinna suunas ning alarmsõitu tehes kasutati vilkureid, kuid mitte sireeni, teatas Lõuna prefektuur.

Õnnetus juhtus Riia mäel ülekäigurajal, kus teed ületasid kaks meest. Neist üks sai politseibussilt löögi ja hukkus sündmuskohal. Teine mees õnnetuses vigastada ei saanud.

Politseisõidukit juhtis Tartu politseijaoskonna patrullpolitseinik, 25-aastane mees.

Sõiduk oli teel kesklinna, kuhu oli samal ajal kaks väljakutset. Neist üks puudutas ööklubis joobes inimeste osalusel toimunud kaklust ning teise puhul teatati politseile, et väidetavalt ähvardas Ülikooli tänaval üks mees teist relvataolise esemega.   

Lõuna prefekt Tarmo Kohv avaldab sügavat kaastunnet hukkunu lähedastele. «Selgitame selle traagilise õnnetuse asjaolud põhjalikult välja. Operatiivsõidul on politseil õigus liiklusreeglitest kõrvale kalduda, kuid seda tehes peame tagama teiste liiklejate ohutuse. Selleks on aga tähtis, et kõik autojuhid ja jalakäijad oleksid liikluses alati tähelepanelikud, et aegsasti märgata võimalikke ohuolukordi,» ütles ta.

Liiklusõnnetuse asjaolusid uurib PPA sisekontrollibüroo. Selleks alustatud kriminaalmenetlust juhib Lõuna ringkonnaprokuratuur.

Märksõnad
Tagasi üles