Tartu nimetas 2009. aasta parimad sportlased

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Veemotosport on viimaste aastate Tartu edukaim spordiala. Tänavu sai tartu parimaks sportlaseks Art Raudva ja edukaimaks klubiks Tartu Kalevi Veemotoklubi. Fotol auhinnalaud veemotovõistlustel.

FOTO: Anneli Toomel

Tartu Spordiliidu poolt nimetatud parimaid sportlasi tunnustatakse 11. detsembril klubis Atlantis.

Aerutamine

Tuulikki Sikka, EMV II koht, 2 x Eesti juunioride meister (klubi: SAK Tartu, treener Henn Hollo)
Raigo Põder, 3 x Eesti meister (sh 1 individuaalne), (TÜ ASK, Koit Põder)

Invasport
Anu Öpik, Kurtide OM kergejõustik 100 m III koht,200 m II koht, (Kaar, Martin Kutman)
Kristo Ringas, Euroopa MV-l 9.koht, (Tartu Ujumisklubi, Eric Roots)

Jahilaskmine
Urmas Saaliste, Eesti meister 2 x, (Põhjakotkas, Andres Põhjala)

Jalgrattasport
Laura Lepasalu, 2 x Eesti meister (2 x hõbe, 2 x pronks), (TÜ ASK, Jüri Kalmus)
Caspar Austa, EM III koht, (TÜ ASK, Jüri Kalmus)


Judo
Julia Bežko, Üliõpilaste MM 9.koht,Eesti meister -63 kg ja absoluutkaal, (DO, Vladimir Stepanjan)
Juhan Mettis, EM juuniorid II koht, MM juuniorid 7.koht, MK-etapi d 3x I ja 3 x III koht, Eesti absoluutne meister, (DO, Andres Põhjala)

Jõutõstmine
Margus Silbaum, EM kuld, hõbe ja pronks, (TÜ ASK, Marko Terasmaa)

Jäähoki
Igor Selivanov, EMV II koht, (Välk 494, Oleg Trubatšov)

Karate
Lauri Mengel, Eesti meister (Falco, Jüri Post)
Kerttu Rahe, Eesti meister (Falco, Jüri Post)

Kergejõustik
Tiidrek Nurme, 5 x Eesti meister (TÜ ASK, Harry Lemberg)
Anna Iljuštšenko, ,Sise EM 10.koht, MM 17.koht, Universiaad 5.koht, Eesti meister ja ER, (TÜ ASK, Martin Kutman)

Korvpall
Janar Talts, EMV II koht, (TÜ ASK, Indrek Visnapuu)

Kulturism
Andrei Abrossimov, EMV III koht, TÜ ASK, Oleg Andla)

Kick-boxing
Rain Ruuder, Eesti meister, (SK Kombat, Ervin Kade)

Kreeka-rooma maadlus
Kristjan Press, EMV II koht, (MK Englas, Voldemar Press)
Maria Kilk, EMV II koht, (EMÜ SK, Jakob Proovel)

Vabamaadlus
Ahto Raska, Eesti meister, (TÜ ASK, Enn Tõnisson)

Võimlemine
Evelin Mutli, Eesti meister rühmakavas, (VK Janika, Maire Kamarik)

Orienteerumine
Olle Kärner, Sõjaväelaste MM tavarada 4.koht,Eesti meister tavarada, (OK Ilves, Olavi Kärner)
Merike Vanjuk, Sõjaväelaste MM tavarada 4.koht,Eesti meister tavarada, (OK Ilves, Tiit Tali)

Poks
Stanislav Gurba, EMV III koht, (TÜ ASK, Mari Nurklik)

Spordiveteranid
Joel Rothberg, Veteranide EM III koht, (DO, Andres Põhjala)

Sulgpall
Raul Käsner, 1 x Eesti meister (2 x pronks), (TÜ ASK, Heiki Sorge)
Kati Tolmoff, 2x Eesti meister (TÜ ASK, Heiki Sorge)


Suusatamine
Peeter Kümmel, MK 10.koht koht, EMV II koht sprindis, (Tartu Suusaklubi, Björn Kristiansen)

Sõudmine
Reigo Pihlak, Eesti meister, (SAK Tartu, Reigo Pihlak)
Sille Vaiksaar, EM 6. koht, Eesti meister, (SAK Tartu, Jaan Vaiksaar)

Ujumine
Marko Tiidla, Eesti meister 50 m Iiblikat, (Tartu Ujumisklubi, Annelii Jaal)
Laura Tolmats, EMV II koht 200 m liblikat (Tartu Ujumisklubi, Mihhail Krupnin)

Veemotosport
Art Raudva, Maailmameister, EM II koht, (Tartu Kalevi Veemotoklubi, Üllar Põvvat)

Vehklemine
Julia Beljajeva, kadettide EM I koht, Eesti juunioride meister, (Tartu Kalev, Natalja Kotova)

Rannavõrkpall
Kristjan Kais, MM ja EM 9.-12. koht (MTÜ Rannavolle)

Viievõistlus
Toomas Naaber, Eesti meister (Pentathlon, Enn Jaigma, Anatoli Jasnov)

Võistlustants
Veiko Ratas - Helena Liiv
, Eesti meistrid standardtantsudes, (Tango, Peep ja Ave Vardja)

Võrkpall
Rait Rikberg,
EMV II koht (SK Duo, Rainer Vassiljev)

Edukaim klubi - Tartu Kalevi Veemotoklubi


Tänud treeneritele
Üllar Põvvat, Natlja Kotova, Mehis ja Kersti Viru, Martin Kutman, Andres Põhjala.

Tagasi üles