Tartu kooli tulistamisega ähvardanu lubas purustada Cho rekordi

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Virginia koolitulistaja Seung-Hui Cho, kes tappis 32 koolikaaslast.

FOTO: ABC News video

16. aprillil 2007 tappis Seung-Hui Cho USA-s Virginia tehnikaülikoolis 32 kaasõpilast ning haavas 25. End ühes internetifoorumis ühe Eesti kooli 10. klassi õpilasena esitlenud inimene kinnitas, et tal on klassikaaslastest kõrini ning ta kavatseb Cho rekordi üle lüüa.

Fragment ähvardavast kirjast, mis jõudis teisipäeval internetifoorumisse 4chan ning mille põhjal politsei kriminaalmenetlust alustas.

FOTO: Internet


Eile kell 13.46 ilmus internetifoorumisse 4chan anonüümse kasutaja tekst, milles ta märgib, et ammu ei ole keegi püüdnud purustada seni kuulsaima koolitulistaja rekordit ning et ta üritab seda homme, sest tal on oma klassikaaslastest kõrini.

Ta lisas veel, et on 10. klassi õpilane ning et tema isa on militaarteenistuja.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Marko Uibu kinnitas, et ingliskeelne tulistamisähvardus tehti ühel veebisaidil Tartu kommertsgümnaasiumile eile päeval ning õhtul jõudis informatsioon sellest ka politseile.

Eile õhtul alustas politsei kohe ka juhtumi uurimist.

Lõuna ringkonnaprokuratuurist ja Kaitseliidu peastaabist Tartu malevlaste kontrollimist ei kinnitatud, ütles Kaitseliidu pressiesindaja Tanel Rütman ERR-i uudisteportaalile, et organisatsioon on saatnud kõigile Tartu maleva liikmetele, kellel on lapsi, üleskutse pöörata oma relvastusele suuremat tähelepanu.

Marko Uibu lisas, et prokuratuuril pole praegu ühtegi kahtlusalust.

Tagasi üles