K, 29.11.2023

Tartusse kerkib Eesti suurim ajutine restoran

Risto Mets
, reporter
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tartu raeplatsile kerkib Maafesti telk, kus hakkab ajutiselt tööle Eesti suurim restoran.
Tartu raeplatsile kerkib Maafesti telk, kus hakkab ajutiselt tööle Eesti suurim restoran. Foto: Henrik Urbel/AS Tartu Näitused

Üheskoos Baltimaade suurima maaelumessiga teeb Tartus Raekoja platsil uksed lahti Eesti suurim ajutine restoran, kus tutvustatakse eelkõige kohalikku toitu.

Maamessiga samal ajal 18. - 20. aprillini peetakse Tartus Maafesti, mis keskendub kohaliku toidu tutvustamisele ja propageerimisele, teatasid Maamessi korraldajad. Maafesti jaoks kerkib Tartu keskväljakule Eesti suurim restoran-telk, mille ülespanek algas täna hommikul.

«Maafestil saab ülevaate sellest, millist toitu meie lähikonnas toodetakse,» rääkis MTÜ Maitsev Lõuna-Eesti tegevjuht Merle Vall.

Üritusel leiavad aset kohaliku toidu õpitoad. Reedel kell 14 tutvustab leivategu Katre Koduleib ning toite Peipsi kalast õpetab valmistama Maitseelamuse Koda.

Laupäeval algavad õpitoad kell 12, mil on taas võimalik teha tutvust leivateoga Katre Koduleiva vahendusel. Talusaia ja karaski küpsetamist tutvustab Võrumaalt Väike Ani talust Iti Toom, Maitselemauste Koda esitleb toite Peipsi kalast ja toidublogija Ülle Jukk näitab, kuidas teha Taluturu retseptidest mõnusad maitsed.

Õpitubades toimuvat saab jälgida Maafesti restoranis suurelt ekraanilt. Pidevalt saab toidu kohta küsida, degusteerida ja kaasa osta. Lisaks näitavad profikokad Eesti Kulinaaria Instituudist seda, kuidas saada heast toorainest suurepärane maitseelamus.

Maafesti telk-restoran pakub külastajatele roogi, mille tooraine tootja elab lähikonnas. «Tegemist on puhtalt kohaliku toiduga,» lisas TÜ Taluturg juhatuse esimees Katrin Noorkõiv.

Juhatuse esimees selgitas, et kohaliku toidu ühte ja ainsat definitsiooni ei ole välja töötatud, kuid põhitingimusi kohalikule toidule on kolm: tarbija teab, kust tooraine pärineb ja tal on võimalik minna tagasi tootjani; tooraine tarneahel on lühike; tooraine on tervilik ja selles ei ole kasutatud kunstlikke lisaaineid.

Neljapäeval, 18. aprillil kell 14 algab Maafesti telgis vestlusring kohaliku toidu teemadel.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles