Kaspar Koort

Lõuna-Eesti kuppelamaastike tolmustel teedel sõideti täna järjekorras 19. Tartu rattamaraton. Võistluse võitis võimsa soolosõidu teinud lätlane Andzs Flaksis.

Juba teiseks toitlustuspunktiks konkurentidelt eest rebinud Flaksis edestas 89 kilomeetri pikkuse distantsi lõpuks teise koha saanud kaasmaalast Arnis Petersonsi koguni nelja minuti ja kolme sekundiga.

Ka kolmas koht kuulus lõunanaabritele, selle sai Martins Blums, kes kaotas Petersonsile ühe sekundiga. Eesti parimana oli Caspar Austa neljas, kes sai küll tihedas lõpuspurdis Blumsiga sama aja, kuid finišijoonel oli lätlane pisut eespool.

Kokku läks Tartu rattamaratoni põhisõidule umbes 2900 ratturit, ligi 2000 spordisõpra oli end kirja pannud 40 km distantsile.