Tartu korvpallimeeskond pööras esimese poolaja kaotusseisu kindlaks võiduks

Aime Jõgi
, ajakirjanik
Pildil Tartu peatreener Gundars Vetra (paremal) ja Märt Rosenthal, kes seekord viskas 20 punkti. Foto: Margus Ansu

»Tartu Ülikool Maks & Moorits suutis võõrsil Läti korvpalliklubi Ogre vastu välja tulla avapoolaja 13-punktisest kaotusseisust ning võttis võõrsil magusa 80:65 võidu. Märt Rosenthal viskas 22 punkti ja andis viis korvisöötu, Rinalds Malmanis lisas 20 punkti ja kuus lauapalli.

Ogre uues spordihoones peetud korvpallikohtumist jälgis tribüünilt pooltuhat inimest, kes avapoolaja üle enamasti rõõmustasid. Esimese perioodi võitis Ogre 29:16 ja sellele aitas palju kaasa hea kaugvisete tabavus. Teisel veerandil hakkas aga hoog pisut raugema ja poolajaks juhtis Ogre 45:36.

Teist poolaega alustas Tartu meeskond märksa innukamalt. Märt Rosenthal tõi läbimurretega neli punkti, Rain Veideman lisas veel neli ja Anatoliy Shundeli kolmene viis Tartu juba 47:45 ette. Veerandaja teisel poolel võttis skoorimise üle Rinalds Malmanis ja nii oli enne viimast neljandikku Tartu eduseis juba 57:51.