Pildid ⟩ Punnvõrrid kimasid krossirajal

Tartu lähistel Aoveres Rait Koorti tagahoovi metsa sisse rajatud krossirajal kihutasid laupäeval võidu punnvõrrid. Maha peeti punnvõrride karikasarja hooaja teine võistlus.

 Võidusõit käis individuaalvõistlusel sprindis, kus stardis oli ligi viiskümmend sõitjat, ning võistkondlikus kestussõidus, kus rajale läks 34 võrri. Et tegu oli raske ja tehnilise rajaga, oli sel korral kestussõidu pikkus kolm tundi.

Eriti suurt rolli mängis ilm. Õhutemperatuur küündis varjus 26 soojakraadini ning õhkjahutusega punnvõrrid kippusid üle kuumenema. Vabaklassi ehk forsseeritud mootoriga võrril võistelnud Tenno Alamaa mõõtis anduriga oma võrri mootori temperatuuriks 273 kraadi.

Kuigi kuum ilm küpsetas nii tehnikat kui ka sõitjaid, said kõik kahe- kuni neljaliikmelised võistkonnad kestussõidus tulemuse kirja. Vabaklassis oli parim Kristjan Väljako võistkond, teise koha sai Raul Pärdi võistkond ning kolmanda Hannes Blehneri võistkond.

Originaalklassis võitis Risto Küünrusi võistkond, teise koha sai Allar Asperi võistkond ning kolmanda koha pälvis Virgo Nurgamaa võrrisats. Hiina mootoriga võrride seas oli parim Enn Kingi võistkond, teise koha sai Kalvi Kaste ja kolmanda Andi-Martti Miilaste ekipaaž.

Rajal oli ka kaks retroklassi võrri ehk pedaalidega sääreväristajat. Nendest oli parim lätlaste, Edgars Strautsi võistkond. Teine poodiumiaste jäi Kalvi Soolepa võistkonnale.

Tagasi üles
Back