Fotod: jalgpalliklubi Welco ehitab Raadile kunstmuruväljaku ja tribüüniga staadionihoone

Täna tutvustasid JK Welco liikmed Tartu linnavalituse esindajatele, klubi koostööpartneritele ja MTÜ JK Welco liikmetele järgmiseks suveks valmiva jalgpallipargi projekti. 

Staadioni ehitamise eestvedaja Mart Raamat rõõmustas, et viimaks on klubi oma kodu rajamisega algust tehtud. Ta lisas, et jalgpallipargi rajamisel pööratakse palju tähelepanu keskkonna säästmisele. «Paneme nii staadioni rajamisel kui ka hilisemal opereerimisel suurt rõhku sellele, et minimeerida ja kompenseerida staadioniga kaasnevat kasvuhoonegaaside heite- ja jäätmeteket. Loodame, et meie roheline visioon saab eeskujuks teiste sarnaste staadionite rajamisel,» rääkis Raamat. Näiteks saab kompleksis olema kaks päikeseelektrijaama, mida klubi tulevikuplaanide järgi hakkab toetama ka energiasalvestuslahendus ning isegi mahepõllundusala.

Raadi rohelisse jalgpalliparki valmivad nii kunstmuruväljak kui tribüüniga staadionihoone ning rõhutamaks puidu kui keskkonnasäästliku ehitusmaterjali kasutamise tähtsust, kasutatakse arhitekt Andres Lunge kavandatud staadionihoone ehitamisel peamiselt just kohalikku puitu.

Raamat sõnas, et ehitusega alustatakse juba lähiajal. «Staadionil alustame kaevetöödega juba järgmisel nädalal ja kõigega plaanime valmis saada 2020. aasta juuniks,» ütles ta. Järgmisel aastal on JK Welcol plaanis jalgpallipargi rajamisega seotud kulutuste katmiseks käivitada ka ühisrahastuskampaania. «Kindlasti tahame ehitustegevuse rahastamisel kaasata ka kogukonda ning plaanime ühisrahastuskampaaniat 2020. aasta talvekuudel,» sõnas Raamat.

Tagasi üles
Back