Nooruse galerii näitab korraga kaht fotoväljapanekut

Peeter Linnap rääkis näituse avamisel Peeter Toomingast ja tema fotodest galerii seinal ning hoidis käes enda kirjutatud raamatut.

FOTO: Sille Annuk

Kõrgema kunstikooli Pallas galeriis Noorus saab vaadata kaht uut väljapanekut, mõlemad fotograafia vallast.

Fotokunstniku ja filmioperaatori Peeter Toominga 80. sünniaastapäeva puhul valminud näitusega «Mees valgel hobusel» käib kaasas samanimeline raamat professor Peeter Linnapi sulest.

Eesti fotograafiasse väga suure panuse andnud Tooming tegi ka palju fotosaateid televisioonis, ringvaateid kinolinal, fotofilme ja kirjutisi. Kõige selle peamiseks sihiks on Linnapi sõnul fotode interpreteerimine muude kunstide vahenditega, aga samuti nende tõlgendamine, propageerimine ja muud moodi mõtestamine.

«Kokku peaaegu tuhandes ajakirjanduses avaldatud artiklis tegi Peeter sedasama nii meelelahutuslikult kui akadeemiliselt,» lisas Linnap. «Ta oli ka fotomuuseumi asutamise initsiaator, konverentside korraldaja, loominguliste stiimulsüsteemide looja. Omalt poolt loodame, et oleme suutnud täiendada Peetri unistusi rahvuslikust ülikoolitasemel fotoharidusest, akadeemilisest uurimis- ja teadustegevusest fotovaldkonnas, erialase ajakirja asutamisest.»

Igor Savchenko

FOTO: Sille Annuk

Nooruse galerii keldris on välja pandud Valgevene kontseptuaalse fotograafi Igor Savchenko näitus «Uuest suhtumisest fotograafiasse». Ta on rahvusvaheliselt tuntud vanu mälestusfotosid ümbertöötavate pildikoosluste poolest ja osales ka väljapaneku avamisel.

Mõlemat näitust saab Nooruse galeriis (Riia 11) vaadata 6. aprillini.

Tagasi üles