Tartu taliujujad võitsid Valgevenes kamalutäie medaleid

Tartu taliujujad võistluste avamisel.
Tartu taliujujad võistluste avamisel. Foto: Malle Elvet

Eelmise nädala teises pooles toimusid Minskis Valgevene lahtised taliujumise meistrivõistlused, mis olid ühtlasi rahvusvahelise taliujumise assotsiatsiooni karikavõistluste kolmas etapp. Svisloči jõe +0,8kraadisesse vette kargas ka üheksa Tartu talisuplejat.

Kokku oli Eesti delegatsioonis 30 sportlast ning tulemused polnud laita: poodiumile jõudis 12 ujujat, kes võitsid kamba peale muljetavaldavad 63 medalit.

Tartlased võitsid oma vanuserühmades 18 medalit. Edukaim oli Külli Tootsi, kes tõusis poodiumile kõigil kaheksal individuaaldistantsil, kus osales (1 kuld, 6 hõbedat, 1 pronks).

Külli Tootsi võitis kaheksa medalit.
Külli Tootsi võitis kaheksa medalit. Foto: Malle Elvet

Viis starti teinud Malle Elvet teenis kõigilt distantsidelt hõbemedali, Silvi Salupere jõudis aga poodiumile neljal korral (1 kuld, 3 pronksi).

Tartlaste noorim ujuja, 17-aastane Heli Hiiemäe võitis kuldse autasu 50 meetri liblikujumises.