Pere Leib juhib poolfinaalseeriat

Tartu Pere Leib
Tartu Pere Leib Foto: Andrus Eesmaa / Järva Teataja

Poolfinaalseeria esimeses mängus võitis Pere Leib eile võõrsil Pärnut 3:0 (25:17, 25:22, 27:25) ja läks seeriat juhtima 1:0.

Mäng algas nagu Schenker liiga poolfinaaliski, kui Pere Leib tegi suurepärase I geimi. Pärnu eksis vastuvõtul ja oma servil. Sama rada kulges ka II geim. Tartu mängis kindlalt ja suurendas vaikselt eduseisu. Väristamiseks läks geimi lõpus, kui eduseisul 24:18 suudeti võit võtta alles 25:22.

III geimis domineeris aga Pärnu. Nõmmsalu õnnestunud serviseeria järel oli Pärnu ees 9:5. Tartu sai mitmel korra vahe minimaalseks, kuid lõpus oli kodumeeskond ikkagi geimivõidule väga lähedal, juhtides 24:20. Toobali ja Kollo servid suunati Nõmmsalule ja Pärnu meeskonna kuulsaim mees oli vastuvõtul ebakindel. Ja kui serv oligi käes, siis sundisid tartlased Ardo Lünekund´i rünnakul eksima. Tartu 7:1 spurt lõpetas mängu ja tabloolt vaatasid vastu võidunumbrid 3:0.

Statistika näitab, et Tartu oli Pärnust üle igas elemendis. Blokid 7-1, vastuvõtt 74-54%, serviässad 8-4, rünnak 42-37%. Efektiivsusnäitaja poolest jäid Pärnul negatiivsele poolele 6 meest, Tartul 2.

Pere Leiva resultatiivsemad olid Juhkami 14 (+10), Merisaar 11 (+6), Iecelnieks 10 (+8), Toobal 8 (+7) ja Ennemuist 8 (+3) punktiga. Vastastel kogus kahekohalise arvu jagu punkte vaid Tamar Nassar 11.

Teine mäng toimub pühapäeval Tartus kell 16.00.