Pere Leib sai Lätis võidu ja kaotuse

Tartu Pere Leiva mängijad.
Tartu Pere Leiva mängijad. Foto: Andrus Eesmaa / Järva Teataja

Laupäeval ja pühapäeval kohtus Tartu Pere Leiva võrkpallimeeskond Lätis Ozolnieki ja Jelgavaga.

Liigatabelis teist kohta hoidev Ozolnieki purustati laupäeval 3:0 (25:17, 25:21, 25:15). Tartlaste häälestus oli hea ja võidus kahtlust ei olnud. Pere Leib suutis kogu mängu jooksul just rünnakul omavigade arvu (5, vastastel 18))madalal hoida.

Skoori tegid Juhkami 14 (+10), Ennemuist 12 (+12), Iecelnieks 11 (+7) ja Luik 10 (+6) punkti.

Pühapäeval Jelgava vastu oli pilt teistsugune.  Esimene geim võideti 25:21, kuid järgnevad kuulusid võõrustajatele 25:22, 25:20, 25:21. Hätta jäädi rünnakute realiseerimisega. Kui eelmisel päeval sõideti vastasest üle, siis nüüd lasti mäng liiga lihtsalt käest. Kolmandas geimis oli Tartu eduseisus 20:16, kuid selles geimis enam punktilisa ei teenitud. 1:3 kaotus oli tõsiasi.

Resultatiivsemad olid Juhkami 26 (+10), Luik 15 (+7), Merisaar 10 (+9), Ennemuist 8 (+4) ja Iecelnieks 8 (-1) punktiga. Kui eelneval päeval tehti rünnakul vaid 5 viga, siis nüüd patustati 30 korral (vastastel 21 viga). Blokipunkte kogunes 12, vastastel 17.

Turniiritabelis on Tartu Pere Leib kerkinud  kaks kohta viiendale positsioonile (20 punkti). Väärt võidud Pärnu ja Ozolnieki üle andsid hea platvormi tabeli tipuossa pürgimiseks. Lase on 23 punktiga neljas, Pärnu 24 silmaga kolmas. Tabelijuhid Selver (33 punkti) ja Ozolnieki (29 punkti) on juba kaugemal.

Järgmised kohtumised peab Pere Leib juba eeloleval nädalavahetusel. Laupäeval võõrustatakse TÜ spordihallis kell 16.00 Daugavpilsi, pühapäeval minnakse Võrru , et kell 17.00 minna vastamisi Valio Võruga.